Dzieci od 0 do 8 lat pojadą za darmo

Od 1 lipca na terenie Miasta Szczecin dzieci i uczniowie mogą poruszać się za darmo. My zadaliśmy pytanie jak to będzie wyglądać na terenie Gminy Dobra.

Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź

w odpowiedzi na Pana e-mail z dnia 28 czerwca 2018r. uprzejmie informuję, iż trwają rozmowy dot. przystąpienia Gminy Dobra do projektu, w ramach którego uczniowie szkół podstawowych zamieszkali na terenie gminy Dobra byliby uprawnieni do bezpłatnych przejazdów transportem zbiorowym organizowanym przez ZDiTM w Szczecinie.

Na dzień dzisiejszy do bezpłatnych przejazdów (bez względu na miejsce zamieszkania) są uprawnione dzieci od urodzenia do czasu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, ale nie później niż do 30 września roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 8 lat. Prawo do bezpłatnych przejazdów stwierdza się na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, np. dowód osobisty, książeczka zdrowia dziecka itp.

Jednakże dzieci uczęszczające do szkół podstawowych będące posiadaczem Szczecińskiej Karty Rodzinnej nadal mogą korzystać z jednomiesięcznych lub trzymiesięcznych biletów za 1 zł na wszystkie linie dzienne nocne i pośpieszne.

Informacja o podpisaniu porozumienia o przystąpieniu Gminy Dobra do projektu bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych zostanie niezwłocznie umieszczona na stronie internetowej Urzędu Gminy Dobra. Zapraszam do odwiedzania strony: www.dobraszczecinska.pl

Z poważaniem
Małgorzata Chmielewska
Kierownik WSOiOŚ UG Dobra

Czekamy w takim ciągu na mam nadzieję na pozytywne zakończenia sprawy.

Dawid Klich

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Dawid Klich

Dawid Klich

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o