Adam Gyurcsó odchodzi z Pogoni

Wypożyczony wiosną sezonu 2017/18 do Hajduka Adam Gyurcsó trafi do Splitu na zasadzie transferu definitywnego. Chorwacki klub aktywował klauzulę wykupu zawodnika. 

Węgierski pomocnik do Pogoni Szczecin trafił na początku 2016 roku z rodzimego Videotonu FC Fehérvár jako wolny zawodnik. Reprezentował granatowo-bordowe barwy przez dwa lata. W tym czasie rozegrał 67 ekstraklasowych meczów, w których strzelił 9 bramek. Ponadto wystąpił też w 8 spotkaniach Pucharu Polski, w których zdobył 1 gola. 
W przerwie zimowej sezonu 2017/18 zawodnik trafił na półroczne wypożyczenie do Hajduka Split. Chorwacki klub zagwarantował też sobie prawo pierwokupu Węgra. Wiosną Gyurcsó wystąpił w 15 meczach Hajduka (14 ligowych i jednym pucharowym), w których strzelił 6 bramek. Asystował też przy trafieniach partnerów z zespołu. Z klubem zajął 3. miejsce i zakwalifikował się do eliminacji Ligi Europa.

Hajduk aktywował klauzulę wykupu zawodnika. Zgodnie z jej postanowieniami, zawodnik przejdzie do Splitu na zasadzie transferu definitywnego, za który Pogoń otrzyma 400 tysięcy euro. 
– Żegnamy Adama i dziękujemy mu za wszystkie dobre mecze w Pogoni – mówi dyrektor sportowy Pogoni Maciej Stolarczyk. – Cieszymy się, że odbudował swoją pozycję w Chorwacji i może tam kontynuować zagraniczną karierę. Na pewno będziemy trzymać za niego kciuki, bo zależy nam na tym, by odchodzący z Pogoni zawodnicy robili sportowy progres. 
Zarząd Klubu dziękuje zawodnikowi za dwa lata gry w Pogoni Szczecin oraz życzy powodzenia w dalszej karierze sportowej.

Źródło: Pogoń Szczecin S.A.
Źródło fotografii Hajduk Split

Dave

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Dave

Dave

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o