redlica.pl

Z myślą o Tobie – www.redlica.pl

Kogo Rząd MV zwolni z kwarantanny?

Herb Landu Meklemburgia-Pomorze Przednie

Podziel się:
Władze Landu Meklemburgii-Pomorza Przedniego dziś ogłosiły kogo zwalniają z obowiązkowej kwarantanny.

Kilka dni temu Rząd federalny Republiki Niemiec ogłosił, że Polska jest postrzegana jako kraj wysokiego ryzyka związanego z pandem+ą COVID-19. Wprowadził obowiązkową kwarantannę dla wjeżdżających z Polski do Niemiec.

Obowiązkowa kwarantanna

Obowiązkowa kwarantanna dla rzeszy mieszkających po obu stronach granicy Polaków to ogromny problem. Wielu z naszych rodaków na co dzień mieszka w przygranicznym Powiecie Vorpommern-Greifswald i przekracza granicę w obie strony. Nie możemy również zapomnieć o Polakach mieszkających w Polsce dojeżdżających do pracy czy szkoły po drugiej stronie granicy.

Dlatego wiadomość o obowiązkowej kwarantannie dla wielu z nich było szokiem. Pamiętali jakie problemy mieli na początku kwarantanny, gdy zamknięto granice. Nie można również zapomnieć o problemach w przekraczaniu granic Meklemburgii-Pomorza Przedniego przez tzw. turystów jednodniowych tagestouristen

Kto jest zwolniony

Na szczęście dzisiaj wieczorem ukazał się komunikat Rządu MV, który reguluje kto jest zwolniony z przymusowej z kwarantanny. Zwolnione są osoby, które m.in.:

  • mieszkają na terenie Meklemburgii-Pomorzu Przednim, oraz pracują, uczą się, lub studiują na obszarze wysokiego ryzyka (Polska) i regularnie wracają do miejsca zamieszkania (Meklemburgia-Pomorze Przednie)
  • mieszkają na obszarze Polski i muszą dojechać do szkoły czy pracy na terenie Meklemburgii-Pomorza Przedniego.
Wymagane dokumenty
  • codziennie oświadczenia do pracodawcy, dyrekcji szkoły lub rektora uczelni, w którym stwierdza, że jest zakażona SARS CoV-2
  • osoby dorosłe muszą wykonać cotygodniowy test na obecność SARS-CoV-2.
Kogo nie dotyczy
  • Osoby wjeżdżające Do MV aby odwiedzić krewnych pierwszego stopnia tj. małżonka lub partnera nienależącego do tego samego gospodarstwa domowego, lub wspólnej opieki, lub prawa do kontaktu.
  • Osoby podróżujące w celu uzyskania dostępu do pilnej pomocy medycznej. Pilna potrzeba ma być poświadczona przez lekarza.

Szczegóły tutaj