Ewa Głowacka odpowiada Teresie Derze

Podziel się
Ewa Głowacka odpowiada na oświadczenie Teresy Dery odnośnie rozmów w sprawie jak twierdzi Teresa Dera podziału władzy po wyborach. Poniżej publikujemy oświadczenie w całości.
Dobra, 28.10.2018 r.

Oświadczenie KWW Lokalni

27.10.2018 r. ukazało się oświadczenie KWW Teresy Dery dotyczące rozmów z przedstawicielami KWW Lokalni.

Kandydatka na wójta Ewa Głowacka została zaproszona przez Teresę Derę na spotkanie.
W trakcie dwóch spotkań, w których uczestniczyli także Bartłomiej Miluch, Mariusz Lindner, Tomasz Czubara oraz Grzegorz Żywica, została złożona przez Panią Teresę Derę propozycja współpracy w nowej Radzie Gminy.

Przedstawiciele KWW Lokalni przesłali do Pani Teresy Dery propozycje realizacji niektórych punktów ze swojego programu wyborczego, co było warunkiem podpisania, jak zaproponowała Pani Teresa Dera, “Porozumienia ponad podziałami dla dobra Gminy”.

Zgłoszone pisemnie przez KWW Lokalni propozycje, nie zostały zaakceptowane przez Panią Teresę Derę, w związku z czym Pani Ewa Głowacka w rozmowie telefonicznej odmówiła podpisania wspólnego porozumienia.

Konsekwencją niezadowolenia Pani Teresy Dery z faktu podpisania porozumienia między KWW Lokalni i KWW Magdaleny Zagrodzkiej było opublikowane przez Panią Teresę Derę oświadczenie, zawierajace nieprawdziwe informacje dotyczące powodów nie dojścia do porozumienia, które są dla nas obraźliwe i świadczą o złych intencjach Pani Teresy Dery.

Zwracamy się z apelem do Pani Teresy Dery i członków jej Komitetu o zaprzestanie rozgłaszania nieprawdziwych informacji i wprowadzania w błąd opinii publicznej.

Żądamy również przeprosin za publiczne pomówienie.

Przedstawiciele KWW Lokalni
Ewa Głowacka
Tomasz Czubara
Mariusz Lindner

Słowo komentarza:

Obserwując ostatnie oświadczenia i działalność na forach czy stronach internetowych, można wysnuć wniosek, że obecna władza obawia się i na wszelkie możliwe sposoby stara się oczernić konkurencję. Obecna ekipa rządząca w Gminie jest chyba oszołomiona tym co się dzieje obecnie.

Spotykałem się z opinią, że Teresa Dera wygra już w pierwszej turze wyborów. Rzeczywistość jest jednak inna. Silna opozycja w Radzie Gminy oraz sojusz dwóch kandydatek na stanowisko Wójta Gminy zbudowały szeroki front. Obie kandydatki tj. Magdalena Zagrodzka oraz Ewa Głowacka łącznie zdobyły 52% poparcia, oraz porażka w okręgach wyborczych, gdzie bardzo duży odsetek stanowią nowi mieszkańcy (Bezrzecze, Wołczkowo i Mierzyn).

Ostatnie wydarzenia m.in. na Bezrzeczu w okolicy Bukszpanowej tj. zaleganie wody również nie przynoszą nowych głosów. Wystarczy wspomnień, że przed I turą wyborów obecna Pani Wójt Teresa Dera w blasku fleszy otwierała inwestycję, która miała ułatwić życie mieszkańców.

To wszystko składa się na coraz bardziej nerwowe ruchy ludzi związanych z obecną władzą w Gminie. Do wyborów został jeszcze niecały tydzień. Zobaczymy, czy obóz Teresy Dery odpowie kolejnym oświadczeniem.

Autor

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Polecamy
Archiwum