Wokół Szklarskiej Poręby. 4 października 2009 Szklarska Poręba Górna – Droga pod Reglami – Schronisko Kochanówka – Wodospad Szklarki – Szklarska Poręba Dolna – Zakręt Śmierci -Szklarska Poręba Górna.

Warte zobaczenia:

Szklarski Potok
Szklarski Potok wypływa na północnych zboczach Śmielca na wysokości 740 m n.p.m. z połączenia dwóch potoków – Górnej Szklarki i Niedźwiady. Przyjmuje wiele drobnych, bezimiennych potoków. W górnym biegu płynie na północ, by na wysokości Brzeźniaka skręcić na północny zachód. Opływa Łagodną i Bucznik, po czym skręca ponownie na północ, a później na północny wschód. Poniżej Szklarskiej Poręby tworzy efektowny wodospad. Uchodzi do Kamiennej w Szklarskiej Porębie Dolnej.

Zakręt Śmierci
Zakręt Śmierci – uroczysko, ostry drogowy zakręt (180°) oraz punkt widokowy na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską, położony na drodze wojewódzkiej nr 358 zwanej Drogą Sudecką pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrojem. Zakręt powstał na zboczu Czarnej Góry w latach 1935-37. Nazwa tego zakrętu pochodzi od licznych wypadków samochodowych.. Uchodzi do Kamiennej w Szklarskiej Porębie Dolnej.

Dawid Klich | 01.04.2016 | Turystyka