Kamil Drygas na dłużej!

Kamil Drygas zostaje w Pogoni Szczecin! Klub przedłużył umowę z pomocnikiem o kolejne dwa lata. Nowy kontrakt jest ważny do końca czerwca 2024 roku!

Sylwetki „Drygiego” żadnemu kibicowi Portowców przybliżać nie trzeba. To przede wszystkim dwukrotny medalista Misrzostw Polski z Dumą Pomorza oraz jeden z najbardziej zasłużonych zawodników obecnej drużyny. Przez długi czas był też kapitanem Portowców.

Zawodnik rozegrał w Pogoni Szczecin już 176 meczów, w których zdobył 36 bramek. Sezon 2021/22 zakończył z indywidualnym dorobkiem 24 ligowych meczów i 7 goli. Do tego dołożył 2 spotkania w eliminacjach UEFA Conference League. W przyszłym sezonie będzie kontynuował europejską przygodę, gdyż rozgrywki 2022/23 rozpoczniemy właśnie od I rundy eliminacji Conference League.

Wielokrotnie powtarzałem, że w szatni potrzebujemy miksu zawodników doświadczonych i młodych. Kamil, ze swoimi cechami i umiejętnościami, świetnie wpisuje się w tę pierwszą grupę. Dodatkowo jest zawodnikiem emocjonalnie związanym z Pogonią i Szczecinem, jest z nami już od sześciu lat. Przed nim dwa kolejnę i życzę mu i wszystkim, by był to najlepszy okres „Drygiego” w Dumie Pomorza.

Dariusz Adamczuk, dyrektor pionu sportowego Pogoni 

Źródło: Pogoń Szczecin
Źródło fotografii: Pogoń Szczecin