Hasło na ten post? Jest to jedno z ulubionych powiedzonek Rosjan. Dlaczego takie przyszło mi na myśl? Wszystko wyjaśnię poniżej

Tekst nie będzie o życiu tylko o pewnej drodze, a dokładnie o zachodnim obejściu Szczecina. Wczoraj na konferencji prasowej Andrzej Adamczyk minister infrastruktury ogłosił, że w połowie roku 2021 zostanie ogłoszony przetarg właśnie na zachodnie obejście Szczecina.

Inicjatywa jest jak najbardziej słuszna i bardzo potrzebna, zwłaszcza dla mieszkańców z zachodnich i północnych rejonów Szczecina, skróci bowiem czas dojazdu nad morze. Nie bez znaczenia jest również wyprowadzenie ruchu ciężarówek zmierzających do Zakładów Chemicznych w Policach. W tym miejscu dochodzimy do powiedzonka:

Pożyjemy. Zobaczymy.

O tej inwestycji słyszę od co najmniej 20 lat. Było powiedziane i napisane niemal wszystko. Koncepcje były różne. Był pomysł by doprowadzić połączenie drogowe do miejscowości Święte oraz budowa przeprawy promowej, obecnie jest w planach budowa tunelu pod Odrą.

Raczono nas różnymi obietnicami i terminami realizacji. Nie uwierzę w jej powstanie do momentu kiedy nie pojadę po niej nad polskie morze.