Czy komunikacja dobrze funkcjonuje?

Podziel się
Powoli wracamy do normalnego życia. Kolejne obostrzenia są znoszone w tym te związanie z komunikacją miejską. Stąd pytanie czy komunikacja dobrze funkcjonuje?

Pandemia SARS-CoV-2 odsunęła, niektóre tematy na bok, w tym rzecz jasna jak funkcjonuje Gmina Dobra. Zajmę się tematem komunikacji. Na przełomie 2019/2020 zapowiadano konsultację dotyczącą funkcjonowania komunikacji miejskiej na terenie Gminy Dobra. W tamtym momencie ocena była raczej negatywna, nie był to dobry jej czas. Wystarczy wspomnieć np. pożar wysłużonego autobusu na ul, Ku Słońcu. Do tego dochodziły relacje pasażerów, nieregularnym kursowaniu. Często autobusy albo nie przyjeżdżały albo kierowcy nie czekali na dobiegających do autobusu pasażerów.

Czy na terenie Gminy Dobra komunikacja miejska dobrze funkcjonuje?

Pokaż wynik

Loading ... Loading ...

W dalszym ciągu część Redlicy jest w dalszym ciągu bez komunikacji. Pisałem kilka razy do Radnych Gminy i za każdym razem na interpelacje Moniki Duziak i Katarzyny Marks otrzymywaliśmy tą samą odpowiedź. Wkrótce Gmina przeprowadzi analizę funkcjonowania komunikacji. W lutym tego roku przeprowadziłem obszerną analizę komunikacji. Z moich obserwacji tzw centra przesiadkowe nie do końca się sprawdzają. Są miejscowość z których dojazd do centrum Szczecina może zająć ponad godzinę czasu.

Jednak w tej beczce dziegciu znajdziemy i łyżkę miodu. W zeszłym roku miejscowość Sławoszewo zyskała dostęp do komunikacji miejskiej. Stąd nasze pytanie Czy na terenie Gminy Dobra komunikacja miejska dobrze funkcjonuje?

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Polecamy
Archiwum