Gorąco w środku zimy

Nie chodzi tutaj o temperaturę za oknem choć tak jak na styczeń jest dość ciepła. Gorąco jest ostatnio w Gminie Dobra. Spór jaki ostatnio się toczy na linii opozycja – Teresa Dera, mieszkańcy Teresa Dera jest … gorący.

Jest gorąco a za klika tygodni będzie jeszcze upalniej. Choć zima będzie ukrop. Otóż mieszkańcy niezadowoleni ze sposobu sprawowania władzy przez obecną Wójt Gminy Teresy Dery klika tygodni temu rozpoczęli zbieranie podpisów w sprawie odwołania Teresy Dery ze stanowiska poprzez referendum. Podczas zbierania podpisów dwa przeciwstawne sobie obozy ostrzeliwały się ze stron i grup na FB, wytaczając mądrzejsze czy głupsze argumenty.

To był jednak zapewne przedsmak. Otóż uzbierano wymaganą ilość podpisów pod tą inicjatywą. Wniosek został złożony i jeżeli wszystko będzie w porządku prawnym referendum się odbędzie. Mając w pamięci kampanię z roku 2018 już można szykować się na ostrą kampanię przeciwników i zwolenników Teresy Dery. Będzie gorąco wręcz upalnie. Pojawią się zapewnie argumenty, że przeciwnicy [sic!] szkalują Gminę Dobra wytykając błędne decyzje. Zapewne się pojawią oskarżenia o trolling i hejtowanie.

Czekają nas bardzo gorące dni w naszej małej lokalnej polityce. Nic tylko brać popcorn w ręce i obserwować. Oj będzie się działo. Oj będzie.

Okiem Paprykarza

Paprykarz urodzony w PRL. Opisuję rzeczywistość całkiem subiektywnie, z humorem, ironią, niekiedy na poważnie