Remont ul. Szkolnej – komunikacja miejska

Podziel się
Tuż po Wielkanocy rozpocznie się remont ul. Szkolnej w Bezrzeczu, łączącej Bezrzecze z Redlicą, Wąwelnicą, Dołujami oraz Skarbimierzycami. Urząd Gmina Dobra przedstawił plan komunikacji miejskiej w tym rejonie. Wg mnie nie przemyślany
Linia 122 kursowała będzie na jednokierunkowej trasie okrężnej Kościno – Dołuje (przystanek Dołuje wspólny z linią 108 zlokalizowany będzie w ciągu drogi krajowej nr 10 w kierunku Gumieniec) Skarbimierzyce ul. Folwarczna – Redlica – Wąwelnica – Dołuje (przystanek w ciągu ul. Daniela) – Kościno.

Wąwelnica, a zwłaszcza Redlica została pozbawiona najszybszego i najwygodniejszego połączenia komunikacyjnego ze Szczecinem czyli liniami 74 i 105, które dojeżdżają do Krzekowa. Z Krzekowa możemy dojechać praktycznie w każde miejsce w Szczecinie liniami tramwajowymi 4, 5, 7 oraz autobusowymi 53, 60, 75, 80. Można zadać pytanie: czy nie lepszym rozwiązaniem nie byłoby, by komunikacja dojeżdżała np. do Wołczkowa w okolice kościoła? Redlica, Wąwelnica a zwłaszcza Nowa Redlica zyskałyby połączenie do linii 105, a co za tym idzie do Krzekowa i wymienionych linii tramwajowych, i autobusowych. Zysk byłby również dla mieszkańców Nowej Redlicy w dalszym ciągu komunikacyjnej białej plamy w Gminie Dobra.

Przypuśćmy jeżeli np. mieszkaniec Wąwelnicy i Redlicy pracujący np. na Niebuszewie musi po 23.04 dojechać do Dołuj by przesiąść się do linii 108 przejść kilkaset metrów na przystanek linii 60, który znajduje się na skrzyżowaniu Kwiatowej z Okulickiego. Przez co jedzie co najmniej 10-15 minut dłużej. Mam nieodparte wrażenie, że osoba planująca komunikację miejską w tym rejonie nie poruszała się nią w tym rejonie Gminy. Brak tutaj logiki i zadbania o mieszkańców Wąwelnicy Redlicy a zwłaszcza Nowej Redlicy.

Wyraź swoją opinię zachęcamy do kontaktu poprzez nasz formularz kontaktowy dostępny [tutaj]

Autor

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Polecamy
Archiwum