Zoe Maxwell nową zawodniczką Pogoni Szczecin

Zoe Maxwell została nową piłkarką kobiecej Dumy Pomorza! Występująca w środku pola reprezentantka Trynidadu i Tobago podpisała z Pogonią Szczecin umowę obowiązującą do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia na kolejny rok.

Urodzona w 2000 roku Maxwell ukończyła Irvington High School oraz Brown University – w obu tych amerykańskich szkołach była kapitanką piłkarskich drużyn kobiecych. Wcześniej, bo jeszcze pod koniec minionego roku, występowała w izraelskim Hapoelu Ra’anana. Nowa piłkarka Pogoni posiada podwójne obywatelstwo – Stanów Zjednoczonych oraz Trynidadu i Tobago.

W barwach kraju rodem z Karaibów w 2023 roku zagrała do tej pory trzykrotnie – wszystkie występy zaliczyła podczas kwalifikacji do Złotego Pucharu CONCACAF, gdy jej kadra mierzyła się z Meksykiem oraz dwukrotnie z Portoryko. – Jestem niezwykle podekscytowana dołączeniem do Pogoni Szczecin. Jestem piłkarką grającą w roli środkowej pomocniczki, która ciężko pracuje na murawie, jestem też bardzo chętna do nauki zarówno na boisku, jak i poza nim – mówi Maxwell.

Maxwell pojawiła się na testach sportowych w klubie tuż przed wyjazdem drużyny na obóz w Międzyzdrojach. Wystąpiła również w obu sparingach w Darłowie z AP Orlenem Gdańsk oraz Pogonią Tczew. – Do zespołu chciałabym wnieść sporą dawkę solidnej etyki ciężkiej pracy. Jeśli podczas meczu reszta dziewczyn jest podmęczona lub przegrywamy, to ja chcę być osobą, która daje pozytywną dawkę energii, by napędzić zespół. Jestem też zawodniczką, która może zabezpieczać sporą przestrzeń na boisku, zarówno w ofensywie, jak i defensywie – przyznaje nowa zawodniczka kobiecej Dumy Pomorza.

Zoe – witamy w Pogoni, witamy w Szczecinie!