W Szczecinie powstanie nowe rondo

W Szczecinie powstanie kolejne, gumowe tym razem, rondo. Nowość dla kierowców powinna być wprowadzona w tym tygodniu na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Zaleskiego i Papieża Pawła VI.

W naszym mieście jest ponad 40 rond różnej wielkości. To rozwiązanie poprawia płynność ruchu w wielu miejscach i cieszy się uznaniem kierowców. W najbliższych dniach, pilotażowo, pojawi się na skrzyżowaniu, na którym obecnie obowiązuje pierwszeństwo na ulicach Słowackiego — Zaleskiego. W godzinach szczytu komunikacyjnego pojazdom wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej trudno włączyć się w relację ulic z pierwszeństwem przejazdu. Zmiany podyktowane są także zbliżającą się przebudową ulicy Arkońskiej, podczas której spodziewany jest wzrost natężenia ruchu w tym rejonie.

Ruch okrężny wprowadzony zostanie na zasadzie minironda z gumową wyspą centralną o średnicy 7 metrów. Dla lepszej widoczności pojawią się także elementy odblaskowe.

Czasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona na okres kilku miesięcy, podczas których przeprowadzane będą okresowe badania płynności ruchu. W przypadku pogorszenia warunków dla kierowców rondo zostanie zlikwidowane.

W związku z przebudową ulicy Arkońskiej i nową organizacją ruchu zmieni się cykl świateł na skrzyżowaniach aleja Wojska Polskiego — Zaleskiego, Zaleskiego — Wyspiańskiego, Pawła VI — Niemierzyńska i Arkońska — Wszystkich Świętych.

Prosimy kierowców o szczególną uwagę i stosowanie się do zmienionego oznakowania. Zmiany będą wprowadzane najprawdopodobniej w czwartek, w zależności od warunków atmosferycznych.

Źródło: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Przeczytaj także:
Dave

Dave

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Polecamy

Privacy Preference Center