53 Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2018

Kiedy:
25 Maj 2018 @ 17:00
2018-05-25T17:00:00+02:00
2018-05-25T17:15:00+02:00
Gdzie:
Szczecin
Rózne lokalizacje
Koszty:
20/30 zł
Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT to jeden z najstarszych i największych polskich festiwali teatralnych. Niezmiennie, od ponad pół wieku, jego sednem jest nurt konkursowy, czyli prezentacja tego, co na polskich i zagranicznych scenach teatralnych ważne i wartościowe.

To swoisty barometr kondycji współczesnego teatru, a do tego emocjonująca rywalizacja. Grand Prix Przeglądu przyznaje w głosowaniu publiczność, spektakle nurtu konkursowego ocenia także profesjonalne jury.

Kontrapunkt to, wbrew pełnej nazwie – Przegląd Teatrów Małych Form, nie tylko sztuka teatru. To interdyscyplinarny festiwal, na którego tygodniowy program składa się kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych. To kolejne, pozakonkursowe prezentacje spektakli, oraz szeroki nurt OFF Kontrapunkt, dedykowany teatrowi niezależnemu. To także rozmaite wydarzenia towarzyszące – koncerty, pokazy performance, wystawy, spotkania, dyskusje oraz warsztaty.

Czas Kontrapunktu to dla Szczecina wyjątkowe święto sztuki. Festiwal penetruje miasto, objawia się nie tylko w miejscach dedykowanych teatrowi, ale też nieoczywistych dla sztuki przestrzeniach.
dodane: 09.03.2018

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Przeczytaj także:
Dave

Dave

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Privacy Preference Center