Zmiany w organizacji ruchu w dniu meczu z Jagiellonią

Przy okazji meczu z Jagiellonią Białystok (28.10, g. 15:00), Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wyjątkowo nie uruchomi dodatkowej komunikacji miejskiej dla kibiców. Wszystko w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.

Dzień Wszystkich Świętych przypada na 1 listopada, jednak w większości dużych miast (w tym w Szczecinie) zmiany w organizacji ruchu związane z tym świętem nastąpią już od soboty, 28 października. Wszystko po to, aby wszyscy chętni mogli sprawnie i bezpiecznie dotrzeć na cmentarze. Jako że ZDITM w dniach 28 października – 2 listopada skieruje dodatkowe autobusy w rejony szczecińskich cmentarzy, gdzie obecnie potrzeby są największe, przy okazji meczu z Jagiellonią dodatkowa komunikacja miejska dla kibiców nie zostanie uruchomiona.

To jednak nie jedyne zmiany w organizacji ruchu, jakie czekają na kibiców przy okazji sobotniego meczu. Dla pojazdów zamknięty jest przejazd kolejowy w pasie drogowym ulic: Jagiellońskiej, Witkiewicza i Twardowskiego. Dzięki specjalnej kładce ruch będzie jednak otwarty dla pieszych.

Informujemy również, że w sobotę, 28 października, w okolicach g. 12:50 – 13:00, na około 20 minut zostanie zamknięty fragment ul. Mickiewicza i Twardowskiego. W tym czasie z przystanku kolejowego Pogodno na stadion mają przemieszczać się kibice Jagiellonii Białystok. 

Ze względu na wzmożony ruch na ulicach prowadzących w kierunku Cmentarza Centralnego, tj. ul. Poniatowskiego i 26 Kwietnia, i spodziewane w związku z tym większe natężenie ruchu drogowego, zachęcamy do wcześniejszego docierania na stadion. 

Źródło: Pogoń Szczecin