Z przyjemnością przekazujemy bardzo ważną i dobrą dla kibiców Pogoni Szczecin wiadomość! Sebastian Kowalczyk podpisał nowy kontrakt z Dumą Pomorza. Nowy umowa wiąże go z klubem do końca czerwca 2025 roku!

Urodzony w Szczecinie 24-latek jako dziecko trafił do Pogoni z Salosu Szczecin. W Dumie Pomorza dorastał jako piłkarz, by w 2017 roku zadebiutować w Ekstraklasie. Od tego czasu rozegrał w Pogoni Szczecin 145 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej, w których zdobył 14 bramek. Jego bilans uzupełnia 9 spotkań w Pucharze Polski oraz 6 w UEFA Europa Conference League. Z Pogonią Szczecin wywalczył dwa brązowe medale Mistrzostw Polski. Jest również byłym młodzieżowym reprezentantem Polski. W 2021 roku po raz pierwszy został też powołany do seniorskiej kadry narodowej.

Wiemy o tym, jak dla Sebastiana ważna jest Pogoń Szczecin. Dotychczasowy kontrakt „Kowala” wygasał w czerwcu przyszłego roku. Chętnych na jego usługi nigdy nie brakowało, dlatego też wiem, że wielu piłkarzy w jego sytuacji nie chciałoby teraz podpisać nowej umowy. Seba pokazał jednak, że lojalność jest dla niego bardzo ważna. Nowa umowa to ze strony klubu oczywiście przede wszystkim docenienie jego wartości sportowej. Przez ostatnie lata „Kowal” bardzo się rozwinął i widzimy, że wciąż robi progres. Dziś to jeden z czołowych pomocników naszej Ekstraklasy i jeden z tych zawodników, dla których przychodzi się na stadiony.

Dariusz Adamczuk, dyrektor pionu sportowego Pogoni Szczecin

W tym sezonie Kowalczyk jest pierwszoplanową postacią drużyny Portowców. Zagrał we wszystkich 11 meczach PKO BP Ekstraklasy oraz 4 spotkaniach UEFA Europa Conference League. 14 z nich rozpoczynał w wyjściowej jedenastce.

Źródło: Pogoń Szczecin
Źródło fotografii: Pogoń Sczecin