29 sierpnia 2022
19:00
Zamek Książąt Pomorskich
ul. Korsarzy 34

W dzień urodzin Grzegorza Ciechowskiego zapraszamy na oparty na jego piosenkach spektakl Lunapark w wykonaniu studentów warszawskiej Akademii Teatralnej w reż. Anny Sroki-Hryń oraz na spotkanie z ze Zbigniewem Krzywańskim, członkiem zespołu Republika i Piotrem Stelmachem, autorem biografii pt. Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim.

Lunapark. Piosenki Grzegorza Ciechowskiego

Spektakl to artystyczny felieton o czasach PRL-u i jednocześnie autorski zapis zmagań artysty w walce o niezależność w obliczu cenzury. W przedstawieniu usłyszymy zarówno te najbardziej znane, jak i mniej eksploatowane przez stacje radiowe piosenki Ciechowskiego: Śmierć w bikini, Biała flaga, Mamona, Nieustanne tango, Nie pytaj o Polskę, Arktyka, My lunatycy, Psy Pawłowa, Hibernatus, Znak „=”, Tu jestem w niebie. Utwory układają się w opowieść o oczekiwaniach, marzeniach, rozterkach, lękach i pragnieniach młodych ludzi. Spektakl powstał jako egzamin III roku Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W latach 2018–2021 był pokazywany na deskach Teatru Narodowego; od marca 2022 został włączony do repertuaru tego teatru.

reżyseria: Anna Sroka-Hryń
aranżacje: Mateusz Dębski
reżyseria światła: Piotr Hryń
realizator światła: Łukasz Obuch-Woszczatyński

Występują: Kamila Brodacka, Małgorzata Kozłowska, Klaudia Kulinicz, Zuzanna Saporznikow, Marta Sutor / Olga Lisiecka Marcin Franc, Aleksander Kaźmierczak / Mikołaj Śliwa, Konrad Szymański, Mateusz Dębski.