Polsko-Niemieckie Dni Teatru

Teatr nie zna granic! W ramach Polsko-Niemieckich Dni Teatru zapraszamy najmłodszych widzów na spektakle teatru ze Schwedt, Greifswaldu i Opery na Zamku w Szczecinie.

SZCZĘŚLIWY JAŚ 
godz. 10:30 | scena główna

Musical Toma van Hasselta dla rodzin z dziećmi w języku niemieckim i polskim, dla dzieci od 5 roku życia
Szczęście! To przecież wszystko, czego potrzeba w życiu! A może jednak nie? Jaś jest na pewno szczęśliwy. Za swą pracę dostał ogromną bryłę złota! Ale co ma z nią zrobić? Wolałby mieć konia, albo może krowę? Albo świnię? Jak dobrze, że może zmieniać to, co ma, na to, czego naprawdę potrzebuje.
Czas trwania: ok. 75 min
 

CZTERY PORY ROKU
godz. 13:00 | sala kameralna

Interaktywny spektakl taneczno-muzyczny dla najmłodszych (1-4 lat) autorstwa Agnieszki Czekierdy
Zapraszamy najmłodsze dzieci do świata muzyki, dźwięków, instrumentów, tańca i zabawy. To niecodzienna podróż wypełniona fragmentami koncertów skrzypcowych Antonio Vivaldiego, podczas której dzieci odkrywają magię kolejnych pór roku. Będziemy robić orły na śniegu, wąchać kwiaty, łapać motyle, tańczyć z wiatrem, grabić liście i usypywać z nich wielką górę tylko po to, żeby ją potem zburzyć. W godzinę przeżyjemy cały rok wrażeń.
Wystarczy poobserwować dzieci bawiące się przy dźwiękach muzyki, by pojąć, że odnajdują w niej idealny język opisywania świata oraz siebie. O tym, że muzyka i taniec rozwijają wyobraźnię oraz otwierają nowe drogi, nie trzeba nikogo przekonywać.
Czas trwania: ok. 45 min
 

MAŁE-JA-TO-JA
godz. 18:00 | scena główna

Przedstawienie muzyczne dla widzów od 4 roku życia autorstwa Elisabeth Naske według książki dla dzieci pod tym samym tytułem napisanej przez Mirę Lobe i Susi Weigl
Jedyna w swoim rodzaju, kolorowa istota spaceruje po kwietnej łące i „cieszy się, że może się cieszyć” – póki żaba nie zakłóci jej spokoju. Istota zaczyna wątpić w to, gdzie jest jej miejsce na świecie. Kim jest ta istota? I gdzie jest jej miejsce?
Czas trwania: ok. 45 min

Źródło: Opera na Zamku