Powołania do kadry dla Portowców

Kamil Grosicki otrzymał od selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza powołanie na czerwcowe mecze Ligi Narodów.

Nasza kadra będzie się w nich mierzyć kolejno z Walią (1 czerwca, Wrocław), Belgią (8 czerwca, Bruksela), Holandią (11 czerwca, Rotterdam) oraz ponownie drużyną Belgii (14 czerwca, Warszawa).

„Grosik” po raz drugi został powołany do drużyny narodowej jako piłkarz Pogoni Szczecin. W seniorskiej kadrze rozegrał dotychczas 84 mecze. Strzelił w nich 17 bramek i zanotował 24 asysty. 

Kadra U-21

Trener młodzieżowej reprezentacji Polski Maciej Stolarczyk ogłosił listę zawodników powołanych na mecze eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2023 z San Marino (2 czerwca, Serravalle) oraz Niemcami (7 czerwca, Łódź). Wśród graczy zaproszonych na najbliższe zgrupowanie naszej kadry narodowej znalazło się miejsce dla dwóch Portowców – Mariusza Fornalczyka i Mateusza Łęgowskiego. Panowie, gratulujemy!

Po ośmiu kolejkach gier młodzieżowa reprezentacja Polski zajmuje trzecią pozycję w eliminacyjnej grupie B. Biało-Czerwoni zgromadzili na swoim koncie 15 punktów i tracą jeden punkt do będącego na drugiej pozycji w tabeli Izreala, oraz 6 punktów do liderujących Niemców. 

Bezpośredni awans na turniej wywalczą zwycięzcy grup oraz drużyna, która będzie najlepsza z drugiego miejsca. Pozostałe zespoły z drugich miejsc zagrają o możliwość udziału w mistrzostwach w barażach.

Źródło: Pogoń Szczecin