Centrum Informacji dla Cudzoziemców

29 kwietnia 2022 r. Zarząd Powiatu w Policach dokonał wyboru oferty Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego – Fundacji z siedzibą w Mierzynie, na realizację w 2022 r. zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz integracji cudzoziemców pn. „Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim”.
Cel Centrum Informacji dla Cudzoziemców w Powiecie Polickim

Centrum Informacji dla Cudzoziemców (CIC) w Powiecie Polickim realizuje kompleksowe działania na rzecz cudzoziemców przebywających w powiecie polickim.

Zadaniem Centrum jest świadczenie pomocy cudzoziemcom w aklimatyzowaniu się w Polsce w wymiarze społecznym i zawodowym, jak również budowanie zrozumienia dla potrzeb i problemów cudzoziemców przebywających w powiecie polickim oraz budowanie chęci i gotowości wśród mieszkańców i cudzoziemców do wzajemnej integracji.

Celem  CIC jest pomoc w zakresie prawa rynku pracy, doradców gospodarczych, doradców społecznych oraz Human Resources.

Terminy dyżurów CIC

Podobnie jak w ubiegłym roku, dyżury specjalistów będą odbywały się w punkcie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Policach przy ulicy Tadeusza Kościuszki 5 oraz w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym w Mierzynie przy ulicy Weleckiej 13b.

Wszelkie szczegóły terminów dyżurów w miesiącu maju:

  1. język polski: harmonogram na maj 18kb (doc)
  2. język ukraiński: harmonogram na maj 16kb (doc)
  3. język angielski: harmonogram na maj 14 kb (doc)

W ramach działań CIC został uruchomiony dyżurny numer telefonu doradczego 729 871 074 (wraz z kanałem komunikacyjnym na Whatsapp), czynny również w dni poza godzinami pracy punktów informacyjno-doradczych oraz adres e-mail: cic.biuro@gmail.com

Obsługa Centrum Informacji dla Cudzoziemców jest prowadzona w język

Źródło: Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie/ red. Agnieszka Jaguszewska, Paulina Wiercioch Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach
Foto: Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie