Piłkarski weekend 06.11.-07.11. – podsumowanie

Podziel się:
Trzy plusy, plusik i minus. Taki jest bilans pierwszego weekendu listopadowego. Na wydarzenia zasługują zwłaszcza dwie wygrane Ehrle w Dolicach i Olimpii w Tarnowie

Unia Dolice vs Ehrle Dobra
Po 8. z rzędu porażkach beniaminek z Dobrej przełamał się. Dobrzanie po niem dwóch miesiącach wygrali w lidze. Zwycięstwo na przełamania bardzo okazałe 0:4. Dublet ustrzelił Marcin Gniotek, po jednym trafieniu mieli Paweł Andrzejewski i Adam Liszczak 85.

0 - 4

więcej

Stal Lipiany vs Mierzynianka Mierzyn
Jedyny minus trafia niestety znów do Mierzynianki. Choć dwukrotnie prowadzili wpierw 0:1 po trafieniu Marek Makowski w 10 minucie, oraz 1:2 po golu w 50 minucie Pawła Rojka to niestety znów przegrali. Stal miała zabójcze 11 minut w drugiej połowie między 60 a 71 minutą Mierzynianie stracili 4 gole. Na dodatek w 79 minucie Stal strzeliła 6 bramkę.

6 - 2

więcej

KS Wołczkowo-Bezrzecze vs Aquila Szczecin
W sobotę 6 listopada przy Lipowej w Wołczkowie na boisko wybiegł rozpędzony lider A Klasy gr. 3. Piłkarze z Wołczkowa od kilku tygodni nie zdejmują nogi z gazu i dalej pędzą od wygranej do wygranej. Tym razem bez punktu oraz z bagażem 4 straconych goli wyjechała ekipa Aquili Szczecin. Dublet zaliczył najlepszy strzelec nie tylko WB oraz A Klasy Karol Tkaczuk, jedno trafienie zaliczyli Tomasz Czubak oraz Jakub Dziuk.

4 - 0

więcej

Tarnovia Tarnów — Olimpia Szczecin
W niedzielne przedpołudnie (07.11) bój o kolejne punkty rozpoczęły piłkarki Olimpii Szczecin. Meczy określany jako mecz za 6 punktów wygrały skromnie po golu k 57 (k) z rzutu karnego w 57 minucie Patrycji Michalczyk. Zwycięstwo pozwoliło zwiększyć nad ostatnimi Bielszczankami (Rekord ma jednak 3 zaległe mecze), oraz zmniejszyć stratę do Tarnovii do jednego punktu.

0 - 1

więcej

Raków Częstochowa vs Pogoń Szczecin
Ne deser odbyło się spotkanie na szczycie PKO BP Ekstraklasy grali ze sobą medaliści z ubiegłego sezonu Raków Częstochowa (srebro) oraz Pogoń Szczecin (brąz). W tym sezonie obie ekipy są również wysoko w ligowej tabeli odpowiednio 4. i 3. miejsce. Mecz był grany o wysoką stawkę zwycięzca zbliżył by się Lecha Poznań oraz Lechii Gdańsk do jednego punktu. Mecz jednak zakończył się bezbramkowym remisem, choć Piotr Parzyszek w ostatniej akcji mógł dać cenne 3 punkty Pogoni. Co ciekawe jest to pierwszy w tym sezonie ligowym pierwszy bezbramkowy remis Pogoni (co prawda w eliminacja do Ligi Konferencji Europy Pogoń zremisawała 0:0 z NOK Osijek)