redlica.pl

Z myślą o Tobie – www.redlica.pl

Przebudowa na Międzyodrzu – pierwsze utrudnienia

Podziel się:
W poniedziałek 7 czerwca br., planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w związku z przebudową układu drogowego na Międzyodrzu. Na czas prowadzenia prac zostanie zamknięty cały odcinek ul. Bulwar Śląski oraz Bulwar Gdański. W związku z zamknięciem obu ulic wprowadzone zostanie rondo dwupasmowe na skrzyżowaniu ul. Energetyków i św. Floriana.

Prace przy budowie ronda będą prowadzone poza szczytem komunikacyjnym w godzinach wieczorno-nocnych w dniach 4, 5 i 6 czerwca br. Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od poniedziałku 7 czerwca br. od godzinnych porannych.

Linia 76

W związku z zamknięciem ul. Bulwar Śląski oraz Bulwar Gdański likwidacji ulegnie przystanek linii autobusowej nr 76.

Na odcinku Wyszyńskiego – Bytomska autobusy pojadą ul. Energetyków, Świętego Floriana, Władysława IV, Bytomską. Dodatkowo zostanie uruchomiony przystanek „Przychodnia Portowa” na żądanie (nr 62811) Trasa powrotna pozostaje bez zmian.

Kursy realizowane na trasie Brama Portowa – Nabrzeże Ewa/Logistyczna bez podjazdu do ul. Heyki, będą wykonywane z pominięciem przystanku „Celna” (nr 60711). Rozkład jazdy nie ulegnie zmianie.

Kursy realizowane na trasie Brama Portowa – Heyki – Nabrzeże Ewa/Logistyczna będą wykonywane z pominięciem przystanku „Bulwar Gdański” (nr 61011). Na odcinku Brama Portowa – Heyki – Składowa (nr 60812) rozkład jazdy ulegnie przyspieszeniu o 1 minutę w stosunku do obowiązującego. Na odcinku Bytomska – Nabrzeże Ewa/Logistyczna rozkład jazdy nie ulegnie zmianie.

Kursy realizowane na trasie Heyki – Brama Portowa będą wykonywane z pominięciem przystanków „Bulwar Gdański” (nr 61011) i „Bytomska” (nr 61121). Dodatkowo zostanie uruchomiony przystanek „Przychodnia Portowa” (na żądanie, nr 62811). Na odcinku Heyki – Składowa (nr 60812) rozkład jazdy ulegnie opóźnieniu o 2 minuty w stosunku do obowiązującego. Na odcinku Wyszyńskiego – Brama Portowa rozkład jazdy nie ulegnie zmianie.

Źródło: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego