redlica.pl

Z myślą o Tobie – www.redlica.pl

Nieustający problem – odór w Redlicy

Podziel się:
Odór nad Redlicą powrócił. Źródło od kilku lat niezmienne – Oczyszczalnia Ścieków w Redlicy

W zeszłym roku Mariusz Lindner złożył interpelację odnośnie unoszącego się na częścią Gminy Dobra odorem . O smród unoszący się okolicy Redlicy obarczono warunki atmosferyczne. poniżej odpowiedź na interpelację.

Pod wpływem warunków atmosferycznych i bardzo wysokich temperatur zaczął [osad dop.red] wydzielać złowonne zapachy (…) Nieprzyjemna woń uzależniona jest od warunków atmosferycznych, temperatury powietrza oraz kierunku i siły wiatru. Przy niekorzystnym kierunku wiatru nieprzyjemny zapach jest wyczuwalny w kierunku jakim wiatr wieje, dzieje się to w sposób niezamierzony.

Jakub Polikowski
Poldek Polikowscy Spółka Jawna

Problem nie zniknął, odór powrócił. o czym informuje czytelniczka

W związku z prowadzoną przeze mnie inwestycją (budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego) na ulicy Beżowej w Redlicy wyrażam głębokie zaniepokojenie związane z ponownie wyczuwanym odorem na terenie posiadanej przeze mnie działki. Podobne uwagi były zgłaszane przeze mnie w maju 2020 roku.

Od początku maja 2021 r., w godzinach późnowieczornych i wczesnorannych odór jest intensywny i uniemożliwia swobodne przebywanie na terenie działki. Dodam, że sytuacja w ostatnio czasie zaczęła się nasilać. Nieprzyjemny zapach jest także wyczuwalny w ciągu dnia, niezależnie od kierunku wiatru czy tez temperatury. Unoszący się odór traktowany jest przeze mnie oraz społeczność lokalną, jako celowe działanie w okresie wiosennym, któremu z całą pewnością można zapobiegać (problem np. nie występował w kwietniu 2021).

W związku z wymienionym faktem proszę o interwencje u Eksploatatora Oczyszczalni Ścieków w Redlicy tj. w firmie POLDEK Polikowscy Sp.j. i zaniechanie działań skutkujących unoszeniem się odoru w obrębie Oczyszczalni.

Przeczytaj także:

To niejedyny pojawiający się problem z odorem. Mieszkańcy starej części Redlicy nieustannie uskarżają się na smród z instalacji ściekowej. Problem jest znany od co najmniej 3 lat

Źródło fotografii: własne