redlica.pl

Z myślą o Tobie – www.redlica.pl

Bartosz Klebaniuk nowym bramkarzem Pogoni

Podziel się:
19-letni Bartosz Klebaniuk przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Siedlce do Pogoni Szczecin. Z Dumą Pomorza związał się 4-letnią umową.

Klebaniuk urodził się 3 kwietnia 2002 roku w Białej Podlaskiej. Jest wychowankiem miejscowego TOP 54, skąd przed sezonem 2018/19 przeniósł się do Orląt Radzyń Podlaski. W wieku 17 lat zadebiutował w III lidze, a w grudniu 2020 roku został zawodnikiem II-ligowej Pogoni Siedlce. W zakończonym już sezonie był wiosną podstawowym bramkarzem siedlczan i rozegrał 14 meczów w drugiej lidze.

– Obserwowaliśmy Bartka od pewnego czasu – mówi szef pionu sportowego Pogoni Szczecin Dariusz Adamczuk. – Ma bardzo duży potencjał, rozwija się, a my mamy na niego plan. Jestem przekonany, że podjął bardzo dobrą decyzję i w przyszłości jego gra da kibicom mnóstwo radości. Chciałbym również podziękować prezesowi Pogoni Siedlce Rafałowi Maletce za zaufanie i bardzo dobrą współpracę przy przeprowadzaniu tego transferu.

Młody bramkarz rozpocznie przygotowania do nowego sezonu z Pogonią. Weźmie też udział w zgrupowaniu Portowców w Opalenicy. Następnie klub planuje wypożyczyć go powrotnie do Pogoni Siedlce na sezon 2021/22.

Źródło: Pogoń Szczecin SA
Źródło fotografii: Pogoń Szczecin SA