Rowerem na Sepią Górę

Trasę zaczęliśmy na Rozdrożu Izerskim skończyliśmy na Sępiej Górze. Trasa dość łatwa i miejscami z ładnymi widokami na Graby Izerskie.
Rozdroże Izerskie

Rozdroże Izerskie – polana górska na wysokości 767 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Górach Izerskich, w Sudetach Zachodnich. Rozdroże Izerskie to szerokie rozległe siodło, głęboko wcięte w gnejsowe podłoże Gór Izerskich, o łagodnych podejściach oraz stromych skrzydłach. Łączy ono Wysoki Grzbiet Gór Izerskich po południowej stronie z Grzbietem Kamienickim po północnej stronie oraz stanowi wododział pomiędzy zlewniami Kwisy i Małej Kamiennej. W centralnym punkcie Rozdroża Izerskiego rozciąga się obszerna łąka, a dalsze otoczenie rozdroża zajmuje dolnoreglowy las świerkowy. Znajduje się też na nim węzeł szlaków turystycznych i skrzyżowanie dróg leśnych łączących Wysoki Grzbiet z Grzbietem Kamienickim. Przebiega tędy droga wojewódzka nr 404 nazywana Drogą Sudecką ze Szklarskiej Poręby przez Zakręt Śmierci do Świeradowa-Zdroju.

Sępia Góra

Sępia Góra (niem. Großer Geierstein, 828 m n.p.m.) – wzniesienie leżące ponad Świeradowem-Zdrój. Jest to ostatni na zachodzie Gór Izerskich szczyt Grzbietu Kamienickiego. Na szczycie góry znajduje się Biały Kamień – grupa granito-gnejsowych skałek z dużą zawartością kwarcu. Ze skał roztacza się widok na Góry Izerskie i Pogórze Izerskie.

Według legend na Sępiej Górze znajdować się miała pogańska świątynia i święty gaj Ślężan.