redlica.pl

Z myślą o Tobie – www.redlica.pl

Jesteś tutaj » Strona Główna » Wiadomości » Niemcy zmieniają zasady wjazdu

Niemcy zmieniają zasady wjazdu

Podziel się:
Od niedzieli 9 maja Polska została zakwalifikowana przez rząd niemiecki jako obszar o wysokiej zachorowalności. Zmieniają się zasady wjazdy na teren Niemiec.

Wszyscy wjeżdżający z Polski muszą:

  • Dokonać na stronie https://www.einreiseanmeldung.de posiadać również dowód rejestracji. Rejestracji nie dokonują osoby przejeżdżające przez obszar ryzyka lub przez Niemcy tranzytem i zawodowi kierowcy transportujący towary lub ludzi, oraz osoby które przebywały w strefie ryzyka w ramach ruchu granicznego przez okres krótszy niż 24 godziny lub na taki czas wjeżdżają do RFN.
  • Odbyć 10-dniową kwarantannę
  • Po 5 dniach od rozpoczęcia kwarantanny mogą poddać się testowi na obecność SARS-CoV-2, jeśli test jest pozytywny kwarantanna ulega skróceniu.
Zwolnienie z obowiązku testowania

Przy przekraczaniu granicy nie będzie już obowiązku posiadania przy sobie negatywnego wyniku testu wykonanego w ciągu 48 godzin (wyjątek stanowią podróże lotnicze). Testu na obecność SAR-CoV-2 trzeba jednak dokonać ciągu 48 godzin po przekroczeniu granicy.

Testu nie muszą wykonywać osoby, które zostały zwolnione z kwarantanny oraz odwiedzające swoich najbliższych krewnych (pierwszy stopień pokrewieństwa) po obu stronach granicy i przebywające do 872 godzin.

Należy pamiętać o 10-dniowym okresie przejściowym co oznacza, że do 19 maja będzie trzeba okazać negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Zwolnienie z kwarantanny

Z przymusowej kwarantanny, będzie zwolniona osoba w pełni zaszczepiona, jednak będzie musiała to udokumentować to okazaniem wpisu np. do Międzynarodowej Książeczki Szczepień lub wystawionym w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim lub włoskim zaświadczeniem. Osoby w pełni zaszczepione to te, które przynajmniej 14 dni wcześniej otrzymały dwie dawki preparatu (w przypadku szczepionki Johnson & Johnson jedną dawkę).

Źródło: https://www.dw.com
Źródło fotografii: własne