Kto obejrzy mecz z Rakowem Częstochowa?

W niedzielę, 16 maja, Pogoń Szczecin rozegra spotkanie 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Ostatnim przeciwnikiem Portowców w tym sezonie będzie Raków Częstochowa, a mecz odbędzie się 16 maja o g. 17.30.
ILU WIDZÓW?

Klub, jako organizator spotkania, przygotowuje się do przyjęcia 2247 kibiców. Liczba ta wynika z ministerialnego rozporządzenia, zezwalającego na wypełnienie trybun maksymalnie do 25% pojemności obiektu.

CENA

Wejściówki na mecz kosztować będą 40 złotych. Cena biletów nie jest w żaden sposób powiązana ze stałym cennikiem, który będzie obowiązywał w sezonie 2021/22. Na mecz z Rakowem wyjątkowo nie będą obowiązywać żadne upusty – np. dla dzieci uczących się, osób niepełnosprawnych, czy seniorów.

PAKIET MEDALOWY

Klub przygotowuje także możliwość zakupu biletu w specjalnych pakiecie okolicznościowym. Pakiet ten, oprócz wejściówki, zawierał będzie specjalny, limitowany t-shirt z podpisami zawodników i sztabu. T-shirty odebrać będzie można już od piątku przed meczem w nowym sklepie Pogoni przy al. Wojska Polskiego 49 (a także w dniu meczowym, bezpośrednio na stadionie – szczegóły zostaną podane w osobnej wiadomości). Dodatkową atrakcją będzie możliwość późniejszego bezpłatnego dokonania „personalizacji medalowej” t-shirtu. Cena pakietu wynosić będzie 200 złotych.

DYSTRYBUCJA

Sprzedaż biletów prowadzona będzie wyłącznie drogą on-line. Klub nie będzie dystrybuował biletów drogą tradycyjną, czyli w kasach i swoich sklepach. Kibic, by kupić bilet, musi posiadać konto w nowym systemie sprzedaży – https://bilety.pogonszczecin.pl/. Założyć i aktywować konto można w każdej chwili. Jeden kibic będzie mógł kupić maksymalnie 10 biletów (do każdego będzie trzeba podać numer PESEL oraz imię i nazwisko kibica, dla którego kupuje się bilet). Zachęcamy do wyrażania zgód marketingowych – dzięki nim w przyszłości będzie można otrzymać informacje o atrakcyjnych promocjach, czy dedykowanych akcjach.

Sprzedaż dostępna będzie wyłącznie poprzez stronę internetową (witryna automatycznie dopasowuje się do urządzeń mobilnych). Nie będzie możliwości zakupu poprzez aplikację mobilną.

CZY MUSZĘ MIEĆ KARTĘ KIBICA?

Nie. Zakupiony bilet możesz otrzymać na telefon, możesz go wydrukować, ale możesz go również aktywować na swojej karcie kibica. To Ty wybierasz najwygodniejszą dla Ciebie opcję.

WYBÓR MIEJSC

Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie meczem oraz obecne regulacje prawne system sprzedaży biletów będzie automatycznie przydzielał miejsca kibicom. Opcja dowolnego wyboru krzesełka zostanie na to spotkanie wyłączona. W przypadku potwierdzenia przez nabywcę, że kupującymi są osoby wspólnie zamieszkujące, system automatycznie przydzieli miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie. W pozostałych przypadkach system będzie przydzielał miejsca kaskadowo, z odpowiednimi strefami buforowymi.

ZASADY SPRZEDAŻY

Klub, by mieć możliwość wywiązania się ze swoich zobowiązań, podzielił bilety na kilka pul.

Na mocy obowiązującej umowy, około 700 biletów (trybuna „B”, a więc „zachodnia”) będzie sprzedawane poprzez Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy”. SKPS będzie dystrybuował je swoimi kanałami w cenie 40 złotych. Stowarzyszenie będzie odpowiedzialne za organizację i koordynację dobrej jakości dopingu.

Kolejną pulę (około 500) stanowią wejściówki wynikające z umów biznesowych: z Ekstraklasą SA, partnerami ligi i Pogoni. Do każdego z partnerów klub wnioskował o zmniejszenie liczby przysługujących wejściówek (w większości przypadków partnerzy wyrażali na to zgodę) oraz poinformował o terminie nadsyłania list gości. Niewykorzystane przez partnerów miejsca trafią do sprzedaży otwartej.

Pula około 1000 biletów zostanie podzielona na 3 etapy sprzedaży.

 • I etap – sprzedaż zamknięta dla właścicieli karnetówPonad 50% dostępnych miejsc (około 550) zostanie w pierwszej kolejności udostępnionych właścicielom karnetów z sezonu 2019/20. Do grupy tej zostanie dołączonych także 10 kibiców, którzy najczęściej brali udział w akcji „Wirtualnych Biletów” oraz 10 użytkowników aplikacji Pogoni, którzy od początku jej istnienia wykonali najwięcej zakupów za jej pośrednictwem.

  Uprawnieni będą mogli kupić bilety w 2 opcjach: w standardowej cenie 40 złotych albo w opisanym powyżej pakiecie z limitowanym, okolicznościowym t-shirtem, w cenie 200 złotych.

  Sprzedaż w I etapie rozpocznie się 10 maja (poniedziałek) o g. 10 i potrwa do wyczerpania puli albo do godziny 14.

 • II etap – sprzedaż otwarta pakietów25% dostępnych miejsc (około 250) oraz ewentualne dodatkowe, niewykorzystane wejściówki z puli właścicieli karnetów trafią do II etapu. W tym czasie kibice będą mogli kupić „pakiet medalowy” w cenie 200 złotych. W trakcie trwania II etapu nie będzie możliwości zakupienia samego biletu.

  Sprzedaż w II etapie rozpocznie się 10 maja (poniedziałek) o g. 15 i potrwa do wyczerpania puli albo do godziny 19.

 • III etap – sprzedaż otwarta biletów25% dostępnych miejsc (około 250) oraz ewentualne dodatkowe, niewykorzystane wejściówki z I i II etapu trafią do III etapu. W tym czasie kibice będą mogli kupić bilet za 40 złotych. Oczywiście będą mieć także możliwość wyboru i zakupu „pakietu medalowego” w cenie 200 złotych.

  Sprzedaż w III etapie rozpocznie się 11 maja (wtorek) o g. 10 i potrwa do wyczerpania puli.

Ewentualny dodatkowy etap – sprzedaż otwarta biletów

W przypadku niewykorzystania przez partnerów części biletów, bądź ewentualnych zwrotów wcześniej zakupionych, klub zakłada uruchomienie dodatkowego etapu sprzedaży. W tym etapie dostępne będą wyłącznie bilety w cenie 40 złotych.

Ewentualna sprzedaż w dodatkowym etapie rozpocznie się 14 maja (piątek) o g. 10 i potrwa do wyczerpania puli.

WAŻNE

– Od poniedziałku klub będzie publikował cykl informacji organizacyjnych, dotyczących meczu z Rakowem (m.in. sposobu dotarcia i wejścia na stadion, szczegółów dotyczących „pakietu medalowego”, organizacji dnia meczowego, ceremonii medalowej oraz wszystkich innych, istotnych kwestii)

– Mecz z udziałem 2247 kibiców na stadionie Pogoni odbywać się będzie zgodnie z wytycznymi najnowszego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia

– Kibice obecni na stadionie zobowiązani są do przestrzegania regulaminów oraz przepisów prawa

– Zwrotów biletów można dokonywać do 13 maja (czwartek) do g. 23.59.

Źródło: Pogoń Szczecin SA
Źródło fotografii: Pogoń Szczecin SA