Święto Gryfa. III Turniej Rycerski o Puchar Gryfitów

Wydarzenie zostało odwołane

Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych zmuszeni jesteśmy odwołać planowane na najbliższą sobotę Święto Gryfa. Zapowiadane w tym czasie załamanie pogody uniemożliwi przeprowadzenie w plenerze, na terenie ograniczonym murami zamku, głównych atrakcji wydarzenia. W tym szczególnym roku, gdy obowiązują obostrzenia spowodowane epidemią COVID-19, nie będzie możliwe zorganizowanie z zachowaniem reżimu sanitarnego zadaszonych miejsc zastępczych. Mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo naszych gości i osób współtworzących wydarzenia, z przykrością musimy zrezygnować z obchodów tegorocznego święta.
Osoby, które zakupiły bilety online, otrzymają zwrot pieniędzy na konto. Bilety zakupione w CIKiT można zwrócić w CIKiT.
Święto Gryfa. III Turniej Rycerski to widowisko plenerowe popularyzujące dzieje Księstwa Pomorskiego. Wydarzenie nawiązuje do rocznicy najstarszego, zachowanego na pieczęci Bogusława II, wizerunku gryfa pomorskiego, znajdującego się przy dokumencie książęcym z dnia 29 września 1214 roku.
Kiedy:
26 września 2020
Sobota
Gdzie:
Zamek Książąt Pomorskich
Ul. Korsarzy 34
Szczecin
Ile:
Impreza biletowana
Walki rycerskie: 10 zł.
Finał 30 zł.

 

W bogatym programie atrakcji zaplanowano m.in. jarmark rzemiosł dawnych, koncerty muzyki dawnej, oprowadzanie po Zamku w asyście rycerzy, fireshow oraz występy kuglarzy i żonglerów flagami.

Na dziedzińcu zamkowym rycerze zmierzą się w potyczkach turniejowych w pełnej przepychu oprawie. Heroldzi wychwalać będą męstwo rycerzy oraz urodę i przymioty ich dam.

Swoje warsztaty rozstawią rzemieślnicy – rekonstruktorzy rzemiosł dawnych, m.in. mincerz (będzie wybijać szelągi Bogusława X), garncarz, tkacz, piekarz, bartnik. Zaprezentują się także wystawcy rzemiosła współczesnego, np. ręcznie robionej biżuterii i wyrobów z drewna.
Organizatorem Święta Gryfa jest Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, konsultantem merytorycznym Grzegorz Kuklewski „Lazarus” z Fundacji Gloria Griffin.

Wejście na teren Zamku odbywać się będzie rotacyjnie (po 200 osób).
Tury wydarzenia:
11:00 – 12:45 (bilety: 10 zł)
13:00 – 14:45 (bilety: 10 zł)
15:00 – 16:45 (bilety: 10 zł)
17:00 – 18:45 (bilety: 10 zł)

Finał turnieju walk rycerskich i fireshow, 19:30 – 22:00 (bilety: 30 zł)

Dawid Klich

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza