Czy biała plama zostanie?

Od kilku dni temu Urząd Gminy Dobra ogłosił długo oczekiwane konsultacje odnośnie funkcjonowania komunikacji miejskiej

Komunikacja miejska na terenie Gminy zaczęła funkcjonować w styczniu 2015 roku. Od tego też momentu jedna z części Redlicy pozostaje bez komunikacji. Kilka razy zwracaliśmy uwagę, że mieszkańcy okolic ulicy Zielonej są bez dostępu do autobusu miejskiego.

Przypomnijmy więc:

Do linii 105 i 121 mieszkańcy muszą pokonać około 2 kilometrów by dojść do przystanku Wołczkowo- Łąkowa. Podobną odległość muszą pokonać idąc w kierunku linii 122 na przystanek Redlica-Rondo nż. muszą pokonać ok. 1,5 kilometra.
przeczytaj również Biała plama w Gminie Dobra

Analizując proponowane zmiany, trudno jest się doszukiwać linii autobusowej w tej części Redlicy. Przez starą część Redlicy przejeżdża linia 122 kursująca na trasie Kościno – Bezrzecze. Urząd Gminy proponuje nowy numer linii (215) i nowy przystanek końcowy Klonowica Zajezdnia. Jednak trudno doszukiwać się komunikacji w nowej części Redlicy.

Konsultacje potrwają do 30 września 2020r. Ankietę można wypełnić i przesłać w formie elektronicznej mailem na adres gmina@dobraszczecinska.pl lub przez platformę ePUAP. Ankietę w formie papierowej można również złożyć w Urzędzie Gminy Dobra w godzinach pracy urzędu.

Zmiana w funkcjonowaniu publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Dobra planowa jest w pierwszym kwartale roku 2021.

Informacje w sprawie przedstawionych rozwiązań można uzyskać w każdy poniedziałek (od 7 września) w godzinach 15:00 – 16:30 pod numerem telefonu 91 311 30 48.

Ankieta (link)

Dawid Klich

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza