Czy rodzi się faszyzm?

Rok 2020 w Polsce stoi walką z SARS-CoV-2 oraz wyborami prezydenckimi. O pierwszej sprawie nie będę pisał. Napiszę o tej drugiej

Zaraz zapytacie

Hola! Hola! Co ma wspólnego faszyzm z wyborami prezydenckimi w Polsce!?

Niestety ale dużo, jeden z kandydatów twierdzi. że LGBT to nie ludzie, to ideologia inni mu w tym wtórują. Zwolennicy tego pana, chcą spalić czyjś dom bo… Bo na płocie wisiał baner kontrkandydata. Bo dzieci wychowa tu cytat na “pedałów”. Wrócę jeszcze do słów LGBT to nie ludzie. To ideologia. Kilka dni temu wytatuowany facio jeździł sobie gdańską komunikacją i pytał czy ktoś jest przepraszam za kolokwializm “pedałem”.

Jeżeli to nie faszyzm, to jak nazwać takie postępowanie? Normalna dyskusja polityczna? Przypominam, że pewien weteran z I Wojny Światowej w stopniu kaprala, twierdził, że trzeba się rozprawić z żydostwem, homoseksualizmem, chorymi psychicznie… Bojówki tego pana chodziły po ulicach i biły osoby tylko dlatego, bo byli inni. Bo ci “inni” byli żydami, gejami, socjalistami itp.

Rozbudzane są fobie antyniemieckie, antyukraińskie, antyżydowskie, homofobiczne a nawet antypolskie. Tak! Antypolskie! Podczas wieczoru tego pana powyżej dało się słyszeć

TU JEST POLSKA!

Tam, czyli u nich, nie u mnie, nie u Ciebie, nie u nas bo… akurat głosowaliśmy na innego Pana? Tam, bo oni to jedyni i prawi Polacy. Reszta? Reszta to nie Polacy bo… Właśnie bo głosowali na innego niż oni. Trzeba ich spalić, wypędzić, zagazować. Obserwujemy ataki słowne, fizyczne na innych niż oni, niż prawi Polacy. My jesteśmy gorsi bo inaczej myślimy, głosujemy czy kochamy.

Okiem Paprykarza

Okiem Paprykarza

Paprykarz urodzony w PRL. Opisuję rzeczywistość całkiem subiektywnie, z humorem, ironią, niekiedy na poważnie