Analiza II tury wyborów

Przed dwoma tygodniami napisałem analizę wyborów pod kątem wyborów prezydenckich. Wczorajsze wyniki potwierdziły tylko moje obserwacje

Najlepsze wyniki Andrzej Duda uzyskał w 7 obejmującym miejscowości Stolec, Rzędziny, Łęgi, Buk oraz Grzepnicę. W II turze zdobył 34,21%, natomiast w I 30,77%. Tylko w tym jednym okręgu Andrzej Duda zdobył w obu turach powyżej 30% Nic dziwnego skoro sam kandydat oraz tuba propagandowa TVP Info głosili tezy, że po wygranej Rafała Trzaskowskiego zostanie zlikwidowane 500+ i podobne programy socjalne. Po pierwszej turze napisałem, że rejony te bardzo dotkliwie odczuły zmiany ustrojowe, które dokonały się po 89 roku.

W tym też okręgu Rafał Trzaskowski ponownie zdobył najmniejszą ilość głosów tylko 65,79% jest wynik niższy aż o 14,87% do najwyższego wyniku Rafała Trzaskowskiego uzyskanego w okręgu 8 obejmującym Bezrzecze (80,66%). Ponownie jak w I turze Rafał Trzaskowski bezapelacyjnie wygrał w obu okręgach Bezrzecza wspomniane już 80,66% oraz 76,00% oraz w Mierzynie z wynikiem 80,44%.

Czekamy na Twoją opinię. Wyślij przez formularz kontaktowy dostępny tutaj

Dawid Klich

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza