Ostatni weekend?

W ten weekend odbędzie się pierwsze referendum w sprawie odwołania urzędującego Wójta Gminy Dobra

Czy to będzie ostatni weekend Teresy Dery? Przed głosowaniem nikt nie jest pewny w 100% czy głosowanie będzie na tak czy nie dla Teresy Dery. By referendum było ważne do urn musi się udać się co najmniej 30% uprawnionych do głosowania.

Jaki będzie wynik? Patrząc na argumenty jednych i drugich Gmina jawi się jako ruina albo kraina mlekiem i miodem płynąca. Padają z obu stron mniej lub bardziej obraźliwe oskarżenia. Mam jednak wrażenia, że Gmina jest na drugim jak nie na trzecim miejscu w tym sporze. Najważniejsze jest to kto bardziej uderzy w przeciwnika. Zaznaczam jest to moja subiektywna opinia.

Z ogromnym niesmakiem patrzę jak sąsiedzi odnoszą się do siebie z taką agresją słowną. To co było podczas kampanii samorządowej zostało zwielokrotnione. Tyle jadu, fake newsów z obu stron już dawno nie widziałem. Nie wiem co już jest odwetem, a co atakiem.

Jednego tutaj tak naprawdę brakuje! Rzeczowej dyskusji o plusach, i minusach. Tych jak w życiu codziennym jest sporo. Teresa Dera zrobiła dużo dla Gminy dobrego, ale jak zwykle są i minusy np. budowa stoczni, czy rozbudowa zakładu w zabytkowej części wsi.

Inną kwestią nie zrozumiałą jest nawoływanie do bojkotu referendum bo jak sama definicją stanowi referendum to:

forma głosowania o charakterze powszechnym, najbliższa ideałowi demokracji bezpośredniej, w której udział mogą brać wszyscy obywatele uprawnieni do głosowania (tj. mający czynne prawo wyborcze). W czasie referendum obywatele całego państwa lub jego części wyrażają swoją opinię w kwestii poddawanej głosowaniu.

I z tą definicją zostawię obie strony.

Okiem Paprykarza

Jestem Paprykarzem urodzonym w PRL. Opisuję rzeczywistość całkiem subiektywnie, z humorem, przyprawioną szczyptą ironii, kiedy trzeba na poważnie

Przeczytaj także: