Referendum już za nami. Wszystko jest jasne. Podział na dwa obozy również pozostał

Właśnie podział. Głęboki podział. Od wczoraj trwa dyskusja na temat postu Rafała Zahorskiego wicewójta Gminy Dobra. Rafał Zahorski sugeruje, że za Referendum stoi PiS. Czy tak jest rzeczywiście? Nie wiem.

PORAŻKA PIS W DOBREJ

Kochani w Gminie Dobrej PIS przegrał 85:15. I to pomimo rozpaczliwego ataku TVP i publicznego Radia Szczecin promującego liderów referendum przez wiele dni, tygodni i miesięcy a także i samo referendum gdy TVP Szczecin pokazywało relacje aż trzy razy w dniu referendum wraz z pustą urną w lokalu wyborczym, emitując rozpaczliwy apel o ilości głosów niezbędnych by odwołać Panią Wójt

PIS w swojej nieczystej grze przegrał.

I niech to będzie najlepszy prognostyk na najbliższe wybory prezydenckie.

Rafał Zahorski
Wicewójt Gminy Dobra

Post ten wywołał burzę wśród radnych opozycyjnych Magdaleny Zagrodzkiej, Pawła Malinowskiego czy Tomasza Czubary. Zarzucają Rafałowi Zahorskiemu kłamliwą i obrażającą retorykę skierowaną do przeciwników Teresy Dery (mieszkańców i inicjatorów Referendum).

Głos w sprawie zabrała radna Sejmiku Wojewódzkiego Małgorzata Jacyna-Witt (PiS) nazywając Rafała Zahorskiego tu cytat “pajacem”

Tymczasem pajac twierdzi, że za tym referendum stoi PiS. Szanowni Mieszkańcy Dobrej! Referendum to najwyższa forma demokracji, podobnie jak wybory wójta! Nie dajcie się zmanipulować pajacowi, który twierdzi inaczej! A PiS ma z tym referendum tyle wspólnego, co pajac z rozumem
Małgorzata Jacyna-Witt
pisownia oryginalna

Druga strona odpowiada na reakcję radnych opozycyjnych zarzucając im rozpętanie fali hejtu skierowaną w stronę Rafała Zahorskiego. Na Facebooku poprzez profil Mieszkańcy Dla Gminy Dobra piszą:

Radni Magdalena Zagrodzka, Paweł Malinowski i Tomasz Czubara po przegranym referendum, które poparli i do którego namawiali, rozpętali wczoraj falę hejtu w stosunku do Z-cy Wójta Gminy Dobra Rafała Zahorskiego. Pod postami, które firmują swoimi nazwiskami, pojawiły się takie komentarze jak: “facet jest burakiem do kwadratu”, “ten człowiek jest nienormalny” , “co to za zastępca który tylko gdacze”, “qrwa manipulator się znalazł”, “piesek Dery”, “przynieśli kłapacza w teczce to kłapie”. Magdalena Zagrodzka udostępniła też wpis Małgorzaty Jacyny-Witt (PiS), która 3 razy nazwała Rafała Zahorskiego pajacem. Wspomniani radni w ogóle nie reagują na te obraźliwe posty i jeszcze uczestniczą w dyskusji dolewając oliwy do ognia, jak stwierdziła w komentarzu jedna z mieszkanek. Mieszkańcy naszej gminy mają już dość tej awantury, obrażania, hejtu i nienawiści, które towarzyszą nam od kampanii wyborczej w 2018 roku. Wystarczy popatrzeć jak spadło poparcie dla tych osób, bo chyba już wszyscy widzą, że za organizacją i wspieraniem referendum stoją te same twarze, które przegrały wybory w 2018 roku. Nie zgadzamy się na hejt i destruktywne działania w naszej gminie. Mieszkamy tu, wychowujemy dzieci i zależy nam na spokoju i stabilizacji.
Mieszkańcy dla Gminy Dobra
Pisownia oryginalna

Jak na dłoni widać, że podziały pogłębiają się. Obie strony okopały się na swoich pozycjach, zamiast rzeczowej dyskusji prowadzą dialog stosując mniej lub bardziej wyszukane argumenty. Obie strony oskarżają siebie nawzajem o stosowanie mowy nienawiści, hejtu, kłamstwa itp. Jedynie czego brakuje w ostatnich tygodniach w lokalnej polityce to rzeczowego dialogu o przyszłości Gminy Dobra.

Dawid Klich | 09.06.2020 | Wybory