Smród? Winne warunki atmosferyczne

Kilka dni temu napisaliśmy o interpelacji radnego Mariusza Lindnera odnośnie smrodu w Redlicy, części Wąwelnicy i Dobrej

Jest już odpowiedź na interpelacje. Z treści pisma podpisanego przez współwłaściciela firmy Poldek Polikowscy Spółka Jawna Jakuba Polikowskiego jest odpowiedzialna … pogoda.

Pod wpływem warunków atmosferycznych i bardzo wysokich temperatur zaczął [osad dop.red] wydzielać złowonne zapachy (…) Nieprzyjemna woń uzależniona jest od warunków atmosferycznych, temperatury powietrza oraz kierunku i siły wiatru. Przy niekorzystnym kierunku wiatru nieprzyjemny zapach jest wyczuwalny w kierunku jakim wiatr wieje, dzieje się to w sposób niezamierzony.
Jakub Polikowski
Poldek Polikowscy Spółka Jawna

Dalej możemy wyczytać, że eksploatator monitoruje sytuację pod względem atmosferycznym pod kątem siły i kierunku wiatru. by odpowiednio reagować. Całość odpowiedzi znajduję się tutaj.

Czyli mieszkańcy Redlicy, Wąwelnicy oraz części Dobrej również muszą monitorować pogodę pod kątem wystąpienia wysokich temperatur oraz kierunku i siły wiatry by na czas zamknąć swoje okna.

Źródło: fotografii: mywdobrej.pl

Aries

Aries

Współpracownik redlica.pl Wnikliwy obserwator wiadomości z Gminy Dobra