Nowy termin referendum

Podziel się
Na stronie Urzędu Gminy Dobra ukazało się oświadczenie Teresy Dery. Podano również nowy termin referendum.

Referendum odbędzie się 7 czerwca 2020. Pierwotny termin był ustalony na 29 marca 2020 jednak sytuacja epidemiologiczna w Polsce oraz starnia Komitetu Referendalnego spowodowało przesunięcie w czasie referendum w sprawie odwołania Teresy Dery ze stanowiska Wójta Gminy Dobra.

Kiedy referendum będzie wiążące?

W myśl art. 55 Ustawy o referendum lokalnym aby referendum było ważne do urn musi udać się co najmniej 30% uprawnionych do głosowania.

Art. 55. Warunki ważności referendum
1. Referendum jest ważne, jeżeli wzięło w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego pochodzącego z wyborów bezpośrednich jest ważne w przypadku, gdy udział w nim wzięło nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu.

Dlaczego chcą odwołania Teresy Dery?

W ostatnim czasie na linii Wójt Gminy Dobra – mieszkańcy m. in. Dobrej czy Mierzyna utrzymuje się dość duże napięcie. Związane z planami przestrzennymi Gminy a wręcz ich brakiem. Co powoduje, że np. w Mierzynie rozbudowuje się stocznia, a w Dobrej może powstać duże osiedle mieszkalne w spokojnej do tej pory okolicy. Ostatnio punktem zapalnym są lampy ekologiczne, które nie świecą. Przeciwnicy założyli również serwis [KLIKNIJ], na którym w 14 punktach argumentują dlaczego Teresa Dera powinna być odwołana.

Zwolennicy bronią Teresy Dery

Zwolennicy Teresy Dery podkreślają, że w roku 2020 zapisano rekordową kwotę 61 milionów złotych na 120 inwestycji gminnych.

“W 2020 roku mamy rekordowy budżet, nie tylko po stronie wydatków, ale również dochodów. Procent wydatków inwestycyjnych rośnie co roku i jest to ponad 61 mln złotych, czyli 37% wszystkich wydatków” – mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Na każdym kroku podkreślają i porównują budżety ościennych Gmin z Powiatu Polickiego. Samą zaś akcję zbierania podpisów przez opozycję uważają za szkodliwą dla wizerunku Gminy Dobra.

Treść oświadczenia Teresy Dery znajdziesz tutaj

Czy wybierzesz się na referendum, które odbędzie się 7 czerwca

Pokaż wynik

Loading ... Loading ...

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Polecamy
Archiwum