Komitet Referendalny: Waldemar Kitlas kandydatem

W piątek 29.05.2020 Komitet Referendalny na konferencji prasowej przedstawił swojego kandydata na Wójta. Jest nim Waldemar Kitlas.

Do ogłoszonego do referendum w prawie odwołania ze stanowiska Wójta Gminy Dobra Teresy Dera jest coraz bliżej. Jednak na tydzień przed głosowaniem Komitet Referendalny ogłosił swojego kandydata 53-letniego Waldemara Kitlasa.

W imieniu Komitetu Referendalnego chciałam przedstawić rekomendowanego kandydata na stanowisko wójta. Kandydata, który podjął się tego zadania, a jednocześnie który odpowiada na oczekiwania wielu mieszkańców naszej gminy, którzy zastanawiają się nad tym, kto będzie kandydował i jest godny, aby zastąpić obecną panią wójt.
Roma Krzewicka Komitet Referendalny

Waldemar Kitlas w wyborach samorządowych w roku 2018 startował z list Komitetu Lokalni. Uzyskał 54 głosy co przeżyło się na 1.74% wszystkich w Okręgu nr 2 obejmującego Sołectwo Bezrzecze, Sołectwo Wołczkowo.

Kiedy referendum będzie wiążące?

W myśl art. 55 Ustawy o referendum lokalnym aby referendum było ważne do urn musi udać się co najmniej 30% uprawnionych do głosowania.

Art. 55. Warunki ważności referendum
1. Referendum jest ważne, jeżeli wzięło w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego pochodzącego z wyborów bezpośrednich jest ważne w przypadku, gdy udział w nim wzięło nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu.

Dlaczego chcą odwołania Teresy Dery?

W ostatnim czasie na linii Wójt Gminy Dobra – mieszkańcy m. in. Dobrej czy Mierzyna utrzymuje się dość duże napięcie. Związane z planami przestrzennymi Gminy a wręcz ich brakiem. Co powoduje, że np. w Mierzynie rozbudowuje się stocznia, a w Dobrej może powstać duże osiedle mieszkalne w spokojnej do tej pory okolicy. Ostatnio punktem zapalnym są lampy ekologiczne, które nie świecą. Przeciwnicy założyli również serwis [KLIKNIJ], na którym w 14 punktach argumentują dlaczego Teresa Dera powinna być odwołana.

Zwolennicy bronią Teresy Dery

Zwolennicy Teresy Dery podkreślają, że w roku 2020 zapisano rekordową kwotę 61 milionów złotych na 120 inwestycji gminnych.

“W 2020 roku mamy rekordowy budżet, nie tylko po stronie wydatków, ale również dochodów. Procent wydatków inwestycyjnych rośnie co roku i jest to ponad 61 mln złotych, czyli 37% wszystkich wydatków”.
Teresa Dera
Wójt Gminy Dobra

Na każdym kroku podkreślają i porównują budżety ościennych Gmin z Powiatu Polickiego. Samą zaś akcję zbierania podpisów przez opozycję uważają za szkodliwą dla wizerunku Gminy Dobra.

Dawid Klich

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza