Czy wybierzesz się na referendum?

Znamy już nową datę referendum w sprawie odwołania Teresy Dery ze stanowiska Wójta Gminy Dobra to 7 czerwca 2020

Jak wiadomo, w pierwszym terminie głosowanie się nie odbyło z względu na zagrożenie zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Było to początek epidemii i z obawy przed zakażeniem termin został oddalony w czasie. Dziś znamy nowy termin referendum. Czasu zostało mało epidemia, zdaje się nie odpuszczać.

Zwolennicy Teresy Dery od dawna nawołują do bojkotu referendum Dzisiaj na stronie Urzędu Gminy Dobra Teresa Dera również dołączyła do apelu.

Jednocześnie apeluję do osób, które popierają i doceniają moje działania jako Wójta na rzecz gminy Dobra o pozostanie w domach i nie branie udziału w referendum. W ten sposób najlepiej okażecie Państwo poparcie mojej dotychczasowej pracy.
– Teresa Dera.

Na tą chwilę nie znam zdania przeciwników Teresy Dery. Sytuacja w Polsce jest dynamiczna. Ba nawet w naszej Gminie. Dzisiaj również pojawiła się informacja o zakażonych osobach z Wołczkowa. Musimy też wspomnieć, że niespełna 2 tygodnie nie odbyły się jedne z najważniejszych wyborów w Polsce – Wybory Prezydenckie. Daty głosowania na Głowę Państwa nie znamy. Stąd zasadne wydaje się pytanie czy wybierzesz się na referendum.

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza