26. Święto Trabiego odwołane

Podziel się
Od 25 lat w blisko 13-tysięcznym Anklam na Pomorzu Przednim od 25 lat odbywa się święto miłośników sympatycznego autka rodem z NRD czyli Trabiego

Jednak w tym roku święto, ze względu na panującą epidemię SARC-CoV-2 zostało odwołane. “Trabi” stal się nie tylko jednym z symboli NRD i zjednoczenia, jest również kultowym autem. Dowodziły tego kolejne zlot jego miłośników, w Anklam (Vorpommern-Greifswald).

Z niecierpliwością czekaliśmy na to, chcieliśmy zaoferować coś nowego by zapewnić jeszcze więcej dobrej zabawy
Jens Rüberg
Szef klubu Trabbi Buggy Club ’93 e. V.

Nastroje w Anklam po odwołaniu 26 święta Trabiego nie należą do najlepszych. Jedna jak zapowiedział J. Rüberg w 2021 odbędzie się 27 zlot miłośników tego sympatycznego małego samochodu. 26. edycja przejdzie do historii.

Historia Trabiego

Pierwszy Trabant 601 powstał w 1964 roku w Zwickau. Dwucylindrowy 23 KM, od 0 do 80 osiągał w ciągu 20 sekund, oraz kompaktowe nadwozie z podwójnymi oknami trapezie. Tak to charakterystyczne podwozie Trabanta. 50 lat temu zszedł z taśmy w Zwickau Trabant 601. Przez prawie 26 lat Trabant był produkowany praktycznie bez zmian.

Zdjęcie główne z 23. złotu miłośników Trabanta (źródło svz.de)

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Polecamy
Archiwum