Szczecin zamyka place zabaw

Zakład Usług Komunalnych podjął decyzję o całkowitym wyłączeniu z użytkowania placów zabaw, siłowni pod chmurką, skateparków oraz urządzeń street workout. Bezwzględne ograniczenie dotyczy WSZYSTKICH obiektów zarządzanych przez Miasto.

W ostatnich dniach, podczas wzrostu temperatur, place zabaw, siłownie pod chmurką i inne tego typu miejsca wypełniły się mieszkańcami. Przypominamy, że w obecnej sytuacji zachowanie takie nie jest wskazane i może stwarzać zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W związku z powyższym ZUK podjął decyzję o wyłączenie tych miejsc z użytkowania, aż do odwołania. O zakazie wstępu przypominały będą specjalne plakietki umieszczone w widocznych miejscach.

ZUK o wsparcie poprosił również Straż Miejską, która w trybie natychmiastowym objęła kontrolą miejsca rekreacyjne. Dotyczy to również polan leśnych, gdzie masowo organizowane są ogniska oraz spotkania towarzyskie. Mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo sanitarne mieszkańców strażnicy będą apelować o zaprzestanie organizowania spotkań w miejscach rekreacyjnych w dużych grupach. Osoby starsze będą proszone o pozostawanie w domu i minimalizowanie aktywności w kontaktach z innymi ludźmi. Do nadzoru, oprócz placów zabaw i polan, wyznaczono również parki i bulwary. Jednocześnie straż miejska prosi mieszkańców o zgłaszanie nadmiernego grupowania się ludzi w miejscach służących do rekreacji. Informacje takie można przekazywać telefonicznie pod numerem alarmowym 986.

Źródło: wiadomosci.szczecion.eu
Źródło fotografii: wiadomosci.szczecin.eu

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Przeczytaj także: