Pirat drogowy stanie przed sądem

Podziel się
Kierujący pojazdem osobowym rozpoczął w brawurowy sposób manewr wyprzedzania aut, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa grupie pieszych.

W ostatnim momencie sprawca zahamował gwałtownie, doprowadzając do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a „pirat drogowy” za swoje zachowanie na drodze odpowie przed sądem. Omal nie doprowadził do tragedii na przejściu dla pieszych w centrum Szczecina – teraz odpowie przed sądem

Cała sytuacja została nagłośniona przez media, a autor nagrania nie powiadomił o tym fakcie policji. Mając utrudnione zadanie i dysponując jedynie materiałem umieszczonym w internecie, policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo z własnej inicjatywy, bez oficjalnego zgłoszenia dotarli do świadków zdarzenia i samego sprawcy.

Mężczyzna w wyniku przeprowadzonych czynności przyznał się do winy oraz postanowił dobrowolnie poddać się karze grzywny 1500 zł. oraz zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy. Sprawa trafiła już do sądu.

Apelujemy do wszystkich świadków niebezpiecznych zdarzeń na drodze, by posiadając jakiekolwiek informacje, czy też nagrania, w pierwszej kolejności przesyłać je na policyjny adres: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl lub zgłaszać osobiście na najbliższym komisariacie. Prosimy również w celu umożliwienia policjantom skutecznego ścigania sprawców wykroczeń, o przekazanie wraz z materiałem filmowym następujących informacji:

  • data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
  • dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
  • dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy,

Żadne zgłoszenie nie zostanie pominięte, a przesyłając materiał na naszą skrzynkę zwiększymy szansę na szybką reakcję funkcjonariuszy i skuteczne działanie w walce z wszelkimi przejawami łamania prawa.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Szczecinie
Źródło fotografii: Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aries

Współpracownik redlica.pl Wnikliwy obserwator wiadomości z Gminy Dobra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Polecamy
Archiwum