29 marca odbędzie się referendum!

Podziel się
Znamy datę referendum w sprawie odwołania Teresy Dery ze stanowiska Wójta Gminy Dobra. Referendum odbędzie się w ostatni weekend marca.

Jak już informowaliśmy wcześniej udało się zebrać wymaganą ilość podpisów pod wnioskiem o referendum, o odwołanie Teresy Dery. Wczoraj Komisarz Wyborczy wyznaczył datę referendum. Referendum odbędzie się 29 marca.

Kiedy referendum będzie wiążące?

W myśl art. 55 Ustawy o referendum lokalnym aby referendum było ważne do urn musi udać się co najmniej 30% uprawnionych do głosowania.

Art. 55. Warunki ważności referendum
1. Referendum jest ważne, jeżeli wzięło w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego pochodzącego z wyborów bezpośrednich jest ważne w przypadku, gdy udział w nim wzięło nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu.

Dlaczego chcą odwołania Teresy Dery?

W ostatnim czasie na linii Wójt Gminy Dobra – mieszkańcy m. in. Dobrej czy Mierzyna utrzymuje się dość duże napięcie. Związane z planami przestrzennymi Gminy a wręcz ich brakiem. Co powoduje, że np. w Mierzynie rozbudowuje się stocznia, a w Dobrej może powstać duże osiedle mieszkalne w spokojnej do tej pory okolicy. Ostatnio punktem zapalnym są lampy ekologiczne, które nie świecą. Przeciwnicy założyli również serwis [KLIKNIJ], na którym w 14 punktach argumentują dlaczego Teresa Dera powinna być odwołana.

Zwolennicy bronią Teresy Dery

Zwolennicy Teresy Dery podkreślają, że w roku 2020 zapisano rekordową kwotę 61 milionów złotych na 120 inwestycji gminnych.

“W 2020 roku mamy rekordowy budżet, nie tylko po stronie wydatków, ale również dochodów. Procent wydatków inwestycyjnych rośnie co roku i jest to ponad 61 mln złotych, czyli 37% wszystkich wydatków” – mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Na każdym kroku podkreślają i porównują budżety ościennych Gmin z Powiatu Polickiego. Samą zaś akcję zbierania podpisów przez opozycję uważają za szkodliwą dla wizerunku Gminy Dobra.

Aries

Współpracownik redlica.pl Wnikliwy obserwator wiadomości z Gminy Dobra

Komentarz na temat “29 marca odbędzie się referendum!

  • 13/02/2020 o 23:58
    Permalink

    I to jest profesjonalnie bezstronne podanie informacji, na portalach gminnych niestety stronniczo i awanturniczo.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Polecamy
Archiwum