Czy Teresa Dera powinna zostać odwołana?

Zostało kilka dni dla przeciwników Teresy Dery na zebranie odpowiedniej liczby podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania Teresy Dery ze stanowiska Wójta.
Dlaczego chcą referendum?

W ostatnim czasie na linii Wójt Gminy Dobra – mieszkańcy m. in. Dobrej czy Mierzyna utrzymuje się dość duże napięcie. Związane z planami przestrzennymi Gminy a wręcz ich brakiem. Co powoduje, że np. w Mierzynie rozbudowuje się stocznia, a w Dobrej może powstać duże osiedle mieszkalne w spokojnej do tej pory okolicy. Ostatnio punktem zapalnym są lampy ekologiczne, które nie świecą. Przeciwnicy założyli również serwis [KLIKNIJ], na którym w 14 punktach argumentują dlaczego Teresa Dera powinna być odwołana.

Zwolennicy bronią Teresy Dery

Zwolennicy Teresy Dery podkreślają, że w roku 2020 zapisano rekordową kwotę 61 milionów złotych na 120 inwestycji gminnych.

„W 2020 roku mamy rekordowy budżet, nie tylko po stronie wydatków, ale również dochodów. Procent wydatków inwestycyjnych rośnie co roku i jest to ponad 61 mln złotych, czyli 37% wszystkich wydatków” – mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Na każdym kroku podkreślają i porównują budżety ościennych Gmin z Powiatu Polickiego. Samą zaś akcję zbierania podpisów przez opozycję uważają za szkodliwą dla wizerunku Gminy Dobra.

Zbiorą wymagane podpisy?

Wszystko na to wskazuje, że zostanie zebrana odpowiednia liczba podpisów w sprawie referendum o odwołanie Wójta Gminy Dobra. Na portalach oraz profilach związanych z opozycją widać sporą mobilizację. Kilka dni temu opinii publicznej została przekazana wiadomość, że zebrano blisko 1500 z wymaganych 1700 podpisów. Zbiórka będzie trwała do ostatniego dnia. Przeciwnicy zbierają głównie w dwóch największych miejscowościach w Mierzynie i Bezrzeczu.

A jakie jest Wasza opinia w tej sprawie? Czekamy na Wasze zdanie w tej. Wyraź swoją opinię poprzez formularz kontaktowy [TUTAJ]