Zmiany w komunikacji miejskiej

Podziel się
Od 1 grudnia wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu 7 linii autobusowych.

1 grudnia zmiany wprowadzone zostaną na liniach 54, 84, 91, 94, 56, 86, 87. Korekty dotyczą nowych czasów przejazdów, skrócenia lub wydłużenie wybranych kursów oraz zmian w częstotliwości kursowania w wybrane dni. Prosimy pasażerów korzystających z wymienionych linii o dokładne planowanie podróży.

Na liniach 54 i 84 nastąpi korekta czasów przejazdu we wszystkie dni tygodnia oraz skrócenie lub wydłużenie wybranych kursów realizowanych do Zakładów Mięsnych w dni powszednie i świąteczne. Wprowadzona zostanie zmiana rozkładu jazdy w dni powszednie i świąteczne; w dni świąteczne linia 54 będzie kursować co 40 minut.

Na linii 91 wprowadzona zostanie korekta czasów przejazdu oraz skrócenie godzin kursowania w szczycie popołudniowym.

Na linii 94 nastąpi skrócenie trasy do przystanku „Struga” oraz ograniczenie liczby kursów.

W dni powszednie autobusy linii 56 kursować będą wyłącznie w godzinach 5–9 i 13–20, z dotychczasową częstotliwością. W pozostałe dni rozkład jazdy nie ulegnie zmianie.

W dni powszednie na linii 86 ulegnie zmianie czas przejazdu między przystankami, a w godzinach szczytu autobusy będą kursować z częstotliwością co 10 minut.

W niedziele i dni świąteczne autobusy linii 87 kursować będą przez cały dzień co 30 minut. Jednocześnie dla linii 87 nastąpi zmiana nazwy przystanku „Warszewo Szkoła” na „Wapienna”.
Dodatkowo informujemy, że zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w okolicy przebudowywanej ulicy Hożej będą trwały do 27 listopada. Linie 58, 59, 523 i 524 nadal będą wycofane z ulicy Hożej.

Przypominamy, że autobusy linii 58 i 59 kursują na zmienionej trasie: od ul. Wilczej ulicami Komuny Paryskiej, Rugiańską, Druckiego-Lubeckiego, Blizińskiego, Ludową, Dębogórską, Grzymińską, Studzienną do ul. Robotniczej i dalej bez zmian, według specjalnego rozkładu jazdy. Powrót dla kursów w relacji skróconej Studzienna — Plac Rodła odbywa się przez ul. Robotniczą. Obowiązują wszystkie przystanki na trasie objazdu.

Dodatkowo uruchomione są przystanki: „Ludowa” (w kierunku ul. Robotniczej) na ul. Blizińskiego (przed skrzyżowaniem z ul. Ludową, nr 16001), „Studzienna” (w kierunku placu Rodła) na ul. Studziennej (na wysokości przystanku w kierunku Gocławia/Nehringa, nr 44610).

Dla linii 58 i 59 nieczynne są przystanki: „Komuny Paryskiej” (kierunek Gocław/Nehringa), „Jana z Czarnolasu”, „Hoża”, „Żelazna”.

Autobusy linii 523 kursują zmienioną trasą: od ul. Przyjaciół Żołnierza ulicami Komuny Paryskiej, Rugiańską, Druckiego-Lubeckiego, Konarskiego, Ludową i Dębogórską według normalnego rozkładu jazdy. Nieczynne dla tej linii będą przystanki: „Komuny Paryskiej”, „Jana z Czarnolasu”, „Hoża”, „Żelazna”, „Robotnicza 5”. Dodatkowo został uruchomiony przystanek „Golisza” w obu kierunkach.

Na linii 524 dotychczasowy kurs w relacji Police Zajezdnia/Police Jasienica Pętla — Pomorzany Dobrzyńska przez ul. Wiszesława realizowany jest przez ul. Bogumińską z pominięciem ul. Wiszesława. Godzina odjazdu z pętli „Police Zajezdnia” (3:05) pozostanie bez zmian.

Źródło: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego

Autor

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Polecamy
Archiwum