Pościg za 50-letnim kierowcą

Podziel się
Podczas minionego weekendu na Wyspie Uznam (Insel Usedom) doszło do pościgu za kierowca, który nie zatrzymał się do kontroli.

Patrol policyjny w okolicy miasta Koserow po niemieckiej stronie niemieckiej stronie wyspy chciała zatrzymać do kontroli jednego z kierowców. Ten natomiast nie zatrzymując się kontynuował jazdę w kierunku miejscowości Zempin. Policjanci ruszyli w pościg. Policjanci dogonili uciekiniera i ponownie wezwali do zatrzymanie, ten jednak zawrócił i ruszył z powrotem w kierunku Koserow. Tam dojechał wezwany do pomocy drugi patrol policyjny. Kierowca w dalszym ciągu nie przejawiał ochoty do kontroli i udał się drogą B111 w kierunku Ückeritz dopiero w tej miejscowości udało się zatrzymać uciekiniera. Zbiegiem okazał się 50-letni kierowca. Po badaniu na trzeźwość okazało się, że kierował pod wpływem alkoholu. Mail we krwi 1,83 na promila. Nie posiadał również ważnego prawa jazdy.

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Polecamy
Archiwum