Uczcili “obrońcę” Pomorza

Równe dwa miesiące temu jedna z brygad ONR, która patriotyzm ma sztandarach uczciła “obrońcę” Pomorza samego Leona Degrella

Chłopcy z Lubelskiej Brygady ONR uczcili dowódcę, który w roku 1945 dzielnie bronił Pomorza przed nacierającą Armią Czerwoną. Pomyśleli sobie w ten sposób Pomorze hhmm a kojarzy się ze Szczecinem, więc Leon Degrelle bronił Szczecin i Pomorze przed hordą ze wschodu. Wszak dzielni chłopcy Degrella walczyli z komunistami. Bohaterowie jak się patrzy.

Bohaterowie? Tak, ale III Rzeszy. Leon Degrelle był dowódcą 28 Ochotniczej Dywizji Grenadierów Pancernych SS (28. SS-Freiwilligen-Grenadier-Division Wallonien). Dywizji, która w roku 1945 broniła niemieckiej Provinz Pommern (Prowincji Pomorze). Dobrze przeczytaliście niemieckiej prowincji.

Źródło: facebook.com

Tak oto patriotyczne ONR uczciło nazistowskiego dowódcę. Rzecz jasna jak twierdzą członkowie ONR nie mają poglądów faszystowskich. Czysty przypadek, że uczcili Leona Degrella belgijskiego nazistę.

Na zdjęciu głównym Leon Degrelle z Adolfem Hitlerem.

Okiem Paprykarza

Jestem Paprykarzem urodzonym w PRL. Opisuję rzeczywistość całkiem subiektywnie, z humorem, przyprawioną szczyptą ironii, kiedy trzeba na poważnie

Przeczytaj także: