Nic z tych rzeczy. Dzisiaj ze zgrozą przeczytałem informacje o tym, ze Pani Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz dostaje obraźliwe listy, w których grożą jej śmiercią.

Tak dobrze przeczytaliście Prezydent Miasta Gdańska, miasta które w styczniu 2019 przeżyło tragedię z powrotu utraty Prezydenta Pawła Adamowicza. Zamordowanego na scenie podczas jednej z najbardziej pozytywnych wydarzeń w Polsce. Wspólnym mianownikiem jest niestety telewizja a dokładnie sztandarowy jej program informacyjny. Czym tym razem naraziły się władze Gdańska?

Tym, że bronią niezależności szczególnego dla każdego Polaka skrawka ziemi, miejsca symbolu polskiego poświecenia życia dla ojczyzny – Westerplatte. Oskarżenia, pomówienia, insynuacje jakoby władze miasta w tym sama Aleksandra Dulkiewicz były proniemieckie i antypolskie. Wątek proniemieckości jest bardzo modny ostatnio. Kto przeciw nam ten proniemiecki a jak proniemiecki to pewnikiem zaprzaniec.

Jeszcze raz zaapeluję
STOP NIENAWIŚCI

Nienawiści, która rozlewa się po naszym kraju. Już kilkanaście dni minęło od ataku na Marsz Równości w Białymstoku. Tylko dlatego bo grupa ma inne preferencje seksualne. Inne poglądy na świat. Obawiam się, ze może dojść do sytuacji jak z dowcipu z czasów PRL:

Iwan Pietrowicz włącza pierwszy kanał w telewizji a tam Tow. Breżniew przemawia, przełącza na drugi, a tam Breżniew na Ukrainie, przełącza na trzeci Breżniew W Irkucku, na czwarty Breżniew w Mińsku, przełącza więc na piąty, a tam… oficer KGB machający palcem, mówiący „Ja ci przełączę, Ja ci przełączę”

Niestety, ale tak wygląda nasza rzeczywistość masz myśleć jak my bo inaczej jesteś antypolski, antychrystem, tęczową zarazą, którą należy zgnieść jak robaka tylko dlatego, że masz inne poglądy, preferencje polityczne czy seksualne, lub za to, że jesteś inny. Po prostu inny. Smutne czasy nadchodzą więc i powiedzenie Polak mądry po szkodzie przechodzi powoli do lamusa. Nie wyciągnęliśmy wniosków z wydarzeń ze stycznia, które zaszły w Gdańsku – zabójstwo Pawła Adamowicza. Nie odrobiliśmy lekcji jak rodził się faszyzm (nazizm). Ideologia, która dotknęła nas we wrześniu 1939 na Westerplatte w Gdańsku.