Zakończenie sezonu w Wołczkowie

Podziel się
Ta ostatnia niedziela. Dzisiaj się rozstaniemy. Przynajmniej na dwa miesiące. Meczem z Grotem Gardno, Wołczkowo-Bezrzecze kończy rozgrywki ligowe. Idziemy na mecz, bo na kolejny trzeba poczekać aż dwa miesiące.

Sezon dobiega końca. Atmosferę można porównać do ostatniego tygodnia w szkole. Oceny wystawione, dzienniki schowane, czekamy tylko na odebranie dyplomu. Słaba końcówka w wykonaniu WB (tylko jeden punkt w trzech ostatnich meczach) sprawiła, że szanse na podium zwiędły niczym posadzona róża na nadmorskiej plaży w Szczecinie.

Oczywiście szansę są, ale już tylko matematyczne. Vielgovia Szczecin musiałaby przegrać z Leśnikiem Kliniska (który w tym roku na 12 spotkań, 12 przegrał), a Aquila Szczecin przegrać ze Zniczem Niedźwiedź. Patrząc na możliwe scenariusze w obu meczach – można być tabelosceptykiem. Gdyby porównać podium do ciastka, na które wciąż mamy ochotę. To stoimy przed sklepową wystawą, bez pieniędzy, w środku nocy, w przededniu niedzieli wolnej od handlu. My jesteśmy tu, a ciastko tam.

Adam Małysz koncentrował się tylko na kolejnym skoku, tak my skupiamy się nad Grotem Gardno. Zespół ten zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Teoretycznie Grot i Kasta Majowe na podstawie wyników zeszłej kolejki straciły szansę na grę w A-klasie, ale wróbelki ćwierkają, że jeszcze jedno miejsce (dwunaste) może okazać się zbawienne, a to oznacza że nie będzie to meczu z gatunku “w oczekiwaniu na końcowy gwizdek”, tylko niespodziewanie pojawiła się dodatkowa stawka.

Z uwagi na to, że jest to ostatni mecz w tym sezonie rozgrywany na WB Arena, wstęp dla kibiców jest darmowy. W zasadzie to zawsze był. Tradycyjnie na kibiców czeka kiełbaska, ładna pogoda i głodni (nie mylić z grillem) gry zawodnicy. W zeszłej rundzie zremisowaliśmy w Gardnie 2:2. Teraz chcemy pożegnać się z sezonem w zdecydowanie lepszy sposób. Będzie to także okazja do pożegnania tych, którzy w przyszłym sezonie nie będą już reprezentowali naszych barw.

25 kolejek za nami. Ta ostatnia już w najbliższą niedzielę. Początek meczu o godzinie 16 na WB Arena. Zapraszamy.

Na fotografii: Mateusz Kuś
Źródło: Wołczkowo-Bezrzecze
Źródło fotografii: Wołczkowo-Bezrzecze

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Polecamy
Archiwum