Kompromis jest dobry w małżeństwie, ale w piłce chodzi o zwycięstwa. Statystyka udowodniła, że do sobotniego zwycięstwa nad Vielgovią, brakuje tylko wsparcia kibiców. Początek spotkania o godz. 18 na WB Arena w Wołczkowie.

Dwa tygodnie temu byliśmy świadkami kapitalnego spotkania. Przed meczem, trener WB – Marcin Dworzyński – gwarantował pokaz charakteru zawodników i słowa dotrzymał. Około 200 widzów było świadkami podróży z piekła do nieba naszego zespołu. Do przerwy WB przegrywało z Czarnymi Szczecin 0:2, by ostatecznie wygrać 3:2 po trafieniach Krystiana Chrzczona, Dawida Polańskiego i bramce samobójczej.

Teraz czeka nas mecz z Vielgovią Szczecin. Patrząc na tabelę, to starcie piątego z szóstym zespołem. Kto będzie faworytem? Spójrzmy na ostatnie wyniki pomiędzy tymi zespołami. Licząc mecze ligowe i sparingowe, w czterech ostatnich spotkaniach mieliśmy cztery remisy.

Mówią, że jeśli nie możesz pokonać przeciwnika, to zremisuj z nim. Ale nie cztery razy… każdy jest już zmęczony podziałami punktów.

– Vielgovia to jeden z nielicznych zespołów w naszej lidze, który rzeczywiście chce grać w piłkę, więc liczę na to, że i tym razem zespół ten dostosuje się do naszego stylu. Zamiast wyścigów i obserwowania jak piłka wznosi się powyżej poziomu drzew, w tym meczu z pewnością zobaczymy ładniejsze oblicza tej dyscypliny – mówi Dworzyński.

Vielgovia w tej rundzie wygrała trzy z czterech spotkań. Patrząc na bilans bramek, na boisku zobaczymy (prawie) najlepszą obronę, z (prawie) najlepszym atakiem. I chociaż prawie robi wielką różnicę, to statystyka jest ciekawa. WB w 2019 roku straciło tylko 5 bramek, co jest drugim wynikiem w lidze, a Vielgovia strzeliła ich 13, co daje im trzecie miejsce pod tym względem.

Pomocne w zwycięstwie może okazać się wsparcie kibiców. O czterech ostatnich remisach z Vielgovią już wspominaliśmy. Dodajmy tylko, że każdy z tych meczów odbywał się bez udziału naszych kibiców. A o tym ile potrafią dać naszemu zespołowi, przekonaliśmy się dwa tygodnie temu podczas wygranej z Czarnymi.

Początek spotkania o godz. 18 na WB Arena w Wołczkowie. Tradycyjnie na wszystkich kibiców czeka kiełbasa z grilla, a trybuna leśna zaprasza koneserów na głębszym poziomie wtajemniczenia.

Źródło: Wołczkowo-Bezrzecze