Oto nowi-starzy Sołtysi [Akt.]

Podziel się
Jesteśmy po kolejnych wyborach tym razem Sołtysów i Rad Sołeckich. Nowym sołtysem Sołectwa Skarbimierzyce (w skład, którego wchodzi Redlica) została Elżbieta Kuranc.

lista wybranych Sołtysów:
Wołczkowo – Leokadia Rygielska
Wąwelnica – Maria Boruń
Grzepnica – Kamila Dryglak (1. kadencja)
Skarbimierzyce – Elżbieta Kuranc (1. kadencja)
Stolec – Marcin Chołaj (1. kadencja)
Buk – Zbigniew Hedrych
Rzędziny – Piotr Tymosz
Łęgi – Jan Skrzypczak
Bezrzecze – Tomasz Czubara (1. kadencja)
Mierzyn – Jan Głowacki

Dołuje – Andrzej Szwichtenberg (1. kadencja)
Dobra – Eugeniusz Wawrzoła

Na pierwszy plan wysuwają się wygrane Tomasza Czubary i Jan Głowackiego popieranych przez Lokalnych oraz Magdalenę Zagrodzką. (Tomasz Czubara) i Jan Głowackiego (Magdalena Zagrodzka). Po wyborach samorządowych napisaliśmy ([tutaj]:

Magdalena Zagrodzka wygrała zdecydowanie w Mierzynie. (…) To właśnie Mierzyn dał najwyraźniej znać, że nie popiera działań Teresy Dery.

Przypomnijmy również wygraną Magdaleny Zagrodzkiej na Bezrzeczu w wyborach na stanowisko Wójta Gminy Dobra. W obu przypadkach tj. Mierzyna i Bezrzecza wygrana kandydatów popieranych przez opozycję daje sygnał, że dwie największe miejscowości z dużym odsetkiem nowych mieszkańców nie popierają działań Wójta Gminy Teresy Dery. Wyniki zdają się potwierdzać naszą tezę, że powoli widać podział na nowych i starych mieszkańców.

[Aktualizacja 19.04.2019 godz. 16:26] Sygnał, który popłynął z wyborów na Sołtysa Bezrzecza pokazuje, że opozycja współpracuje nie tylko w Radzie Gminy Dobra, ale również poza. Opozycja skutecznie zagospodarowuje głosy mieszkańców napływowych lub tych, którzy chcą zmian.

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

Polecamy
Archiwum