StopStopNOP

Podziel się
Organizacje antyszczepionkowe rosną w siłę, środowiska te twierdzą, że szczepienie powodują autyzm. Ja szczepię swojego syna i jest zdrowym 5-latkiem.

Pewnie czytaliście o odrze na Mazowszu i wcale nie chodzi nam, że Odra nagle zmieniła swój bieg i postanowiła płynąć po Mazowszu. otóż własnie na Mazowszu Sanepid poinformował o 10 osobach w tym cała 6-osobowa rodzina zachorowała na odrę. Z relacji mediów nikt z 6=osobowej rodziny nie był zaszczepiony na tę bardzo groźną chorobę. Odra staje się bardzo poważnym problemem nie tylko w Polsce ale również w Europie.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) w opublikowanym w lutym 2018 raporcie podaje, że w ubiegłym roku w 30 europejskich krajach odnotowano 14 451 przypadków zachorowań na odrę. Od początku roku 2016 w całej Unii Europejskiej ECDC odnotowało 50 przypadków śmiertelnych (dane z lutego 2018). Odra powoduje poważne powikłania, a te najczęściej występują u dzieci poniżej 5. roku życia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca aby wskaźnik zaszczepień na odrę była na poziomie co najmniej 95%.

Z tego też powodu w 2019 przyspieszono obowiązkowe szczepienie przeciwko odrze, śwince i różyczce. Obecnie szczepienie to odbywało się w wieku 9 lat od 2019 dziecko przeciwko tym chorobom już w wieku 5 lat.

Odra (łac. morbilli) – jedna z najbardziej zaraźliwych chorób zakaźnych wieku dziecięcego wywoływana przez należący do rodziny paramyksowirusów wirus odry. Zidentyfikowano 21 szczepów wirusa. Powikłania dotyczą głównie dzieci z niedoborami odporności, niedożywionych (szczególnie z niedoborem witaminy A), z wadami serca, niemowląt. Spotyka się:

 • powikłania żołądkowo-jelitowe
 • zapalenie płuc (1–6% zachorowań, wysoce śmiertelne)
 • zapalenie ucha środkowego (7–9% przypadków)
 • zapalenie mięśnia sercowego
 • zapalenie mózgu (około 1 na 1000 zachorowań, śmiertelne w 15%, u 25% pacjentów pozostają ubytki neurologiczne)
 • podostre stwardniające zapalenie mózgu (1–4/100 000 zachorowań, ale jeśli pacjent był młodszy niż 2 lata, to 1/8000 zachorowań) – pojawia się kilka lat po przebyciu choroby, związane jest z przetrwałą infekcją mózgu zmutowanym wirusem odry, charakterystyczne dla tego powikłania jest wybitnie wysokie stężenie przeciwciał przeciw wirusowi. Występują postępujące objawy neurologiczne w postaci zaburzeń mowy i zachowania, otępienia, mioklonii oraz niedowładów. Jeśli nie dojdzie do remisji (co zdarza się w około 5% przypadków) zawsze prowadzi do śmierci
 • wtrętowe zapalenie mózgu
 • poronienie płodu
 • zapalenie rogówki i pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego, a w konsekwencji ślepotę
Śmiertelność odry sięga od mniej niż 0,01% (w krajach rozwiniętych) do ponad 5% (w krajach rozwijających się, nawet 20–30% u niemowląt.

Pytałem przy okazji tego artykułu moich znajomych czy szczepią swoje dzieci większość z nich odpowiadało tak szczepie swoje dziecko. Wszystkim polecam o zapoznanie się z ta stroną “Fakty o o szczepieniach” [kliknij tutaj]

Czy szczepisz swoje dziecko

 • TAK (75%, 3 Głosów)
 • NIE (25%, 1 Głosów)

Oddano głosów: 4

Loading ... Loading ...

Podczas pisania opierałem się na
https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/odra-powraca-niepokojacy-raport-i-ofiara-smiertelna-we-francji,252679,1,0.html
edziecko.pl

Dawid Klich

Mąż Ani, ojciec Jasia. Założyciel redlica.pl. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza

Polecamy
Archiwum