Darmowa komunikacja z biletem na mecz

Radni Rady Miasta przegłosowali wniosek, by posiadacze Kart Kibica w dniu meczu Pogoni Szczecin z Sandecją Nowy Sącz mogli podróżować bezpłatnie komunikacją miejską (w godzinach 13-21). Zostaw samochód w domu i dotrzyj na stadion i z powrotem autobusem albo tramwajem!

Mając na uwadze spodziewaną frekwencję podczas sobotniego spotkania, zarząd Pogoni Szczecin SA poprosił o wprowadzenie do dzisiejszych obrad Rady Miasta wniosku o bezpłatne podróżowanie komunikacją miejską z Kartą Kibica 28 kwietnia. Radni przyjęli ten pomysł pozytywnie i przegłosowali inicjatywę. Dzięki temu w sobotę każdy kibic będzie mógł dotrzeć na mecz za darmo i w taki sam sposób wrócić do domu!

Dlaczego warto 28 kwietnia zrezygnować z samochodu i na stadion dotrzeć właśnie komunikacją miejską? Przede wszystkim dlatego, że będzie to można zrobić całkowicie za darmo! W przypadku kontroli wystarczy okazać Kartę Kibica, która uprawniać będzie do przejazdu.

W związku z faktem, że w sobotę liczymy na obecność 16 200 kibiców, przedmeczowy ruch drogowy w okolicach stadionu będzie wzmożony i znacznie utrudniony. Niełatwe będzie znalezienie dogodnego miejsca postojowego nie tylko na terenie parkingu stadionu miejskiego, ale również w jego okolicy. Parking na koronie stadionu miejskiego (wjazd możliwy będzie jedynie od strony skrzyżowania ul. Twardowskiego, Jagiellońskiej oraz Witkiewicza) może pomieścić maksymalnie 300 aut i gdy się zapełni, zostanie zamknięty. Te utrudnienia ominą każdego, kto wybierze podróż autobusem lub tramwajem.

Po zakończonym spotkaniu pierwszeństwo opuszczania stadionu będzie miał ruch pieszych. Oznacza to w praktyce, że przez pierwszych kilkanaście minut (a może nawet dłużej) wyjazd ze stadionowego parkingu będzie zamknięty. Dopiero gdy niezmotoryzowani fani opuszczą obiekt, ze stadionu wyjechać będą mogli kierowcy samochodów. Również z tego względu sugerujemy tego dnia wybrać komunikację miejską.

Darmowe przejazdy na podstawie Karty Kibica obowiązywać będą w g. 13-21.

Źródło: Pogoń Szczecin SA

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Przeczytaj także:
Dave

Dave

Redaktor naczelny. Mąż Ani, ojciec Jasia. Kibic Pogoni Szczecin. Paprykarz urodzony w PRL. Zafascynowany historią Pomorza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Polecamy

Privacy Preference Center